Staigmena Dubajaus turtuoliams – medus iš Panevėžio apskrities

Staigmena Dubajaus turtuoliams – medus iš Panevėžio apskrities

Kas yra ta širdies formos šalis prie Baltijos jūros, dabar žinos net arabų šeichai.

Vos prieš porą dienų iš Jungtinių Arabų Emyratuose, Dubajuje surengtos pasaulinės parodos Expo 2020″ grįžęs bitininkas Ignas Jackevičius juokauja, kad kupranugariai jo nesudomino, tačiau arabus lietuviški medaus produktai – net labai. Nors dėl pandemijos suvaržymų eiliniams parodos lankytojams nebuvo leidžiama degustuoti lietuviškų delikatesų, valdžios atstovai medų kabliavo šaukštais. O labiausiai arabus nustebino Lietuvos žemėlapis, kurį „susiuvo“ bitės.

Broliai dvyniai Ignas ir Vilius Jackevičiai mėgsta juokauti, kad bitininkauti pradėjo anksčiau nei įsigijo automobilio teises. Ant Panevėžio ir Kupiškio rajonų ribos, Lukonyse, bityną įkūrę broliai jau gerą dešimtmetį lepina kokybišku gardžiu medumi ir moko pažinti bičių gyvenimą, tačiau taip toli savo produkcijos dar nebuvo išvežę.

Vasaros pabaigoje broliai ir patys apstulbo sulaukę kvietimo reprezentuoti Lietuvą Dubajuje rengiamoje pasaulinėje parodoje, kurioje prisistato šimtai šalių.

„Tik rugpjūčio pabaigoje, iki parodos likus labai nedaug laiko, sugalvojome pagaminti Lietuvos žemėlapio formos rėmelius, kuriuos bitelės apsiūtų“. Labai nerimavome, ar spėsime, bet tikriausiai ir mūsų bitelės tikros patriotės – vos per kelias dienas prisiuvo“ apie devynias dešimtis įvairaus dydžio Lietuvos formos korių“, – šypsosi I. Jackevičius.

Visą straipsnį skaitykite spalio 28 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

  • Šaunuoliai!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų