P. Židonio nuotr.

Biojėgainei rado kitą vietą

Biojėgainei rado kitą vietą

Keturis mėnesius kovoję, kad Šilagalyje nebūtų statoma biodujų jėgainė, turėjusi vietinių fermų srutas ir kitą iš Lietuvos suvežtą jovalą paversti dujomis, šilagališkiai pagaliau lengviau atsikvėpė.

Šis mėšlo ir srutų perdirbimo įrenginys iškils nebe pačiame Šilagalyje, o už keleto kilometrų nuo gyvenvietės.

Šilagalio gyventojų laimė turi savo kainą. Už tai, kad energiją gaminanti jėgainė pasistūmė toliau nuo kaimo, arčiau Panevėžio aplinkkelio, mokės visi Panevėžio rajono gyventojai.

Rajono vicemeras Antanas Pocius teigė, jog per penkis derybų mėnesius su biodujų jėgainės statytojais pavyko sutarti, kad šie ažiotažą sukėlusį objektą iš Šilagalio patrauks tuo atveju, jei iki naujosios vietos Savivaldybės lėšomis bus atvesta elektros linija bei nutiestas kelias.

„Elektros pajėgumų atvedimas kainuos apie 100 tūkstančių eurų, kelias turbūt irgi bus ne ką pigesnis“, – laukiančias išlaidas skaičiavo A. Pocius.

Anot jo, iš šiųmečio rajono biudžeto numatyta skirti 100 tūkstančių eurų elektros linijai atvesti, o lėšų privažiavimui bus ieškoma jau kitąmet.

Vicemeras patikino, kad tiek pinigų Savivaldybė skirti gali, tačiau tam dar turi pritarti rajono Taryba. Politikai šį klausimą svarstys jau kovo 31-osios posėdyje.

Visą straipsnį skaitykite kovo 24 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų