Sprendžiama, kaip nuo Nevėžio tėkmės apsaugoti užteršto dumblo saugyklą

Sprendžiama, kaip nuo Nevėžio tėkmės apsaugoti užteršto dumblo saugyklą

Panevėžio rajone sprendžiama, kaip apsaugoti seną užteršto dumblo saugyklą, prie kurios dėl gausių kritulių grėsmingai priartėjo Nevėžio upės vaga.

Baiminantis, kad vandeniui išardžius pylimą, į ją gali išsilieti chemikalais užterštas dumblas, rajone paskelbta ekstremali situacija. Dabar vandeniui pamažu senkant, tiesioginės grėsmės neliko, tačiau svarstoma, kaip situaciją išspręsti galutinai.

Antradienį Nevėžyje šalinamos kliūtys, kad vandens lygis upėje greičiau nukristų ir vaga atsitrauktų nuo dumblo saugyklos pylimo.

„Mes viduryje upės iš valties pjauname didžiulį medį, kuris yra kliuvinys srovei. Nebebus kliūties šiukšlėms kauptis: plaukiantiems medžiams, šiukšlėms ir padidės pralaidumas, greičiau vanduo išlėks ir iš tos kritinės vietos greičiau slūgs“, – BNS sakė Paįstrio seniūnas, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Virginijus Šležas.

Jis užtikrino, kad šiuo metu, vandeniui slūgstant, „grėsmė yra nulinė“. Tačiau pabrėžė, kad kilus potvyniui, pavojus vėl išaugtų.

„Didžioji grėsmė yra tai, kad už pylimo yra laikoma 250 tūkst. kubinių metrų labai seno nuotekų dumblo. Ten yra visas Mendelejevas (Mendelejevo cheminių elementų lentelė – BNS) ir dar su vaikais ir anūkais… Jeigu, neduok Dieve, išplautų tą pylimą, ir liko jau tik trys metrai iki to, tada Nevėžis negyvas būtų mažiausiai iki Kėdainių, o gal ir jūrą „užkabintų“, žiūrint kokį kiekį išneštų“, – kalbėjo ekstremaliosios situacijos vadovas.

Ketvirtadienį savo situacijos vertinimą ir galimus sprendimo būdus pateiks ekspertai.

Pasak V. Šležo, kol kas sunkiai privažiuojamoje vietoje bus ieškoma laikinų sprendimų, kurie ją apsaugotų iki šiltojo metų laiko, kai, išsausėjus žemei, iki saugyklos galės privažiuoti technika.

V. Šležo teigimu, darbų kaina kol kas nėra aiški, ji gali siekti nuo kelių tūkstančių iki milijono eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų