Sprendimų ginče dėl SEMC tikimasi rasti šią savaitę

Sprendimų ginče dėl SEMC tikimasi rasti šią savaitę

Panevėžio valdžia bei valstybinės institucijos tikisi šią savaitę sudėti galutinius taškus ginče dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro statybų.

Situacija dėl šio Panevėžyje įstrigusio projekto trečiadienį aptarta Seimo aplinkos komitete.

Panevėžys ruošiasi vietoje sovietmečiu senamiestyje iškilusio kino teatro „Garsas“ pastato statyti S. Eidrigevičiaus menų centrą, pats autorius dovanotų ir savo sukauptą darbų kolekciją. Tačiau dabartinio pastato griovimui priešinasi dalis bendruomenės, o pažeidimų rengiant projektą nustačiusi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija kreipėsi į teismą prašydama naikinti savivaldybės išduotą leidimą statiniui.

Esminiai inspekcijos priekaištai – projektas šioje savivaldybės paskelbtoje miesto saugomoje teritorijoje nesuderintas su Kultūros paveldo departamentu, o pats pastato aukštis viršija ankstesniuose savivaldybės dokumentuose nustatytą aukštingumą 6 metrais.

Teismas ieškinį prašė patikslinti – inspekcija tai privalo padaryti šią savaitę.

Savivaldybės vadovai nurodo, kad problemų kilo dėl „techninės klaidos“, nes išduodant statybų leidimą, galiojo žemesnį aukštingumą nustatantis Panevėžio savivaldybės specialusis planas, jis šiuo metu pakeistas, teisinių problemų neliko.

„Šiuo metu mes laukiame Kultūros paveldo departamento išvados, be jos mes negalime konkrečiai spręsti, ar mums reikėtų tikslinti ieškinį, ar departamentas pažeidimus mato, ar mums reikėtų spręsti dėl ieškinio atsiėmimo ir taikos sutarties sudarymo, jei vis dėlto departamentas nurodytų, kad pagal pakeistą specialųjį planą pažeidimų nemato“, – komiteto posėdyje sakė statybų inspekcijos laikinasis vadovas Vytautas Ambrazas.

KPD vadovas Vidmantas Bezaras sako, kad departamento Panevėžio skyrius baigia vertinti naują planavimo dokumentą ir savo išvadą pateiks ketvirtadienį, tačiau, anot jo, priekaištų savivaldybei nebeturėtų būti.

„Manau, kad mes stengsimės nesikišti į savivaldybės saugomos vietovės ribas, daugiau bus požiūris tik ar valstybės saugomiems objektams gali būti įtaka, ar ne. Greta yra tik du objektai, preliminariai galiu pasakyti, su tam tikru atstumu, tai tikriausiai kad ne“, – sakė V. Bezaras.

Jis pripažino, kad ankstesniame departamento vertinime, kuriuo ir remtasi kreipiantis į teismą, buvo įsivėlusi klaida būtent dėl to, kad neatsižvelgta į naujausius savivaldybės teisės aktus.

Savo ruožtu Panevėžio meras Rytis Račkauskas prašė Aplinkos ministerijos ar parlamentarų greičiau baigti rengti ir Statybų įstatymo pakeitimus, kurie įneštų daugiau aiškumo savivaldybėms sprendžiant dėl tokių objektų savo pačių paskelbtose saugotinose teritorijose.

„Pažiūrėkime visi iš esmės, tikrai nesinorėtų tų biurokratinių žaidimų ir jų pasekoje gauti nužudytą tikrai Lietuvai vertingą projektą“, – ragino meras.

Šiuo metu Panevėžio savivaldybė yra paskelbusi menų centro statybų konkursą – tikimasi, kad rangovai užbaigs pastatą per dvejus su puse metų nuo sutarties pasirašymo. Pirmajam menų centro statybų etapui planuojama skirti daugiau kaip 11,3 mln. eurų.

Naujame centre planuojama įrengti ekspozicijų sales, transformuojamas edukacines erdves, holus, infocentrą, parduotuvę-meno knygyną, mediateką ir kitas patalpas, vėliau – antstatą su stogu, pritaikytu apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus kūrybos darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Iki šiol veikiančio kino teatro „Garsas“ istorija siekia 1928-uosius, kai savo namuose Respublikos gatvėje Nina Fridmanienė atidarė kino teatrą „Sirena“. Pavadinimą „Garsas“ teatras įgijo 1939-aisiais, kai pirmasis Lietuvoje ėmė rodyti įgarsintus kino filmus. Toje pačioje vietoje sovietmečiu statytame naujame pastate kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • Kitaip tariant šią savaitę paaiškės, kas mūsuose svarbiau – logika ir strateginis mąstymas ar rėksnių teisingumas

  • ,,Būkime esmės žmonėmis!“

 • Mūsų meras įtakingas! Net įstatymus dėl semc keičia. Visi liks durniaus vietoje, jei įteisins šias statybas. Tai bus įstatimų pažeidinėjimų nauja era. Ir pataikavę Panevėžio savivaldybei sulauks ir savo kieme tokio susidorojimo su įstatymais. Tada neverkit, nes šiandien mane surys, bet rytoj tave….

  • bent rašyti mokėtum…Ir ne visi liks durniaus vietoj, o tokie kaip tu- rėksniai ir „tormozai“

   • Kad tave devynios!

    Kad tu prasmegtum!

    Kad tu nesulauktum!

    Kad tu paspringtum!

    Po paraliais!

    Rupūs miltai!

    Po šimts pypkių!

    Po šimts kalakutų!

    Rūta žalioji!

    Rupūžėle!

    Snargliau, tu!

    Avigalvi, tu!

    Ko čia ožius rodai!

    Kad tave žaltys!

    Kad tave kurmis!

    Kad tave sliekas prarytų ir į gabaliukus padalytų!

    Kad tau grybai ausis užkištų!

    Kad tave varnos sulestų!

    Kad tave šunys!

    Kad tave kelmai!

    Eik tu po galais!

    Eik tu balų degint! Eik tu šunims šėko pjauti!

    Kad tave bala!

    Kad tau akys ant kaktos iššoktų!

    Kad tau kas ant nuospaudos užmintų!

    Kad tau niežėtų ir pasikasyt negalėtum!

    Kad tau liežuvis nudžiūtų!

    Kad tu surūgtum!

    Kad tu ant ežio atsisėstum!

    Kad tau ragai išdygtų!

    Papūsk šuniui į uodegą!

    Slėpkis po lapais!

    Slėpkis krūmuose!

    Slėpkis sliekų pavėsy!

    Tau ne visi namie!

    Apsivemk aukštielninkas!

    Tinginio pantis!

    Tu, slunkių slunkis!

    Tu, kiaulės uodega!

    Tu, varlės kinka!

    Nepūsk čia arabų!

    Nepūsk čia muilo burbulų!

    Nemuilink čia man akių!

    Nesigirk čia per daug, kad užpakalis neišgirstų ir kojų nepakirstų!

    Nepudrink man smegenų!

    Nesapnuok stovėdamas!

    Varyk arklius!

    Reikalingas tu man, kaip šuniui penkta koja!

    Ko prikibai kaip lapas prie užpakalio!

    Kad tau balandis ant galvos!…

 • Pagaliau atrodo, kad sveikas protas nugalės. Gal visgi sugrįš ir pasitikėjimas valstybe, nes negali juk taip būti, kad klausomasi tų, kas garsiau rėkia. Aš su visa meile ir laukimu – už SEMC!

  • Atsakyti
  • Už SEMC! Pirmyn! #NESTABDOM!

 • Kokio dydžio ( skaičiumi, įvertinimu) bus menininko dovana? Ar yra aprašas sudarytas, pasirašyta, kiek ir ko tikrai bus. Laikas bėga, visko nutinka, kol pastatys, gali kūriniai būti jau kitose rankose, kitos vertės ir nebedovanos…

  • menininko eidrigeviciaus darbu kiekis visiskai nesvarbus, yra sansas tureti nauja modernu pastata su parodu, kino salemis, o ne pagriuvusi dabartini kino teatra, tegu eidrigevicius dovanoja nors 20 darbu , ir to uzteks, nes bus ir be jo paveikslu ka veikti SEMC pastate, miestas keiciasi, ir tik aklas ar politinis fanatikas nemato ar nenori to matyti, sutvarke sita valdzia parka prie ciod arenos, sutvarke jaksto, statybininku gatves, puikia sutvarke parkeli marijonu gatvejesutvarkys ir laisves a, ir skaistakalni su senvage, miestas atsinaujina, taip kazka reikia nukirsti, kazka nugriauti, bet rezultatai matosi i geraja puse, ir garso kino teatra tikiuosi perdarys i semc,

   • Atsakyti
   • Gugenheimo muziejui Eidrigevičiaus darbų reikia. O Panevėžio chalopėliams – ne?

 • Savivaldybė melavo ir statybos leidimas vis tik buvo neteisėtas. Darykit SEMC konservų fabrike

  • pucinskiene cia tu)))))

  • Į privatų koncervų pastatą, į privačią nuosavybę, į privatų kapitalą taip imkime ir nukreipkime tuos valstybės biudžeto milijonus???????????????????????????????????????????????????????
   STT, kurgi tu esi???????????????????????????????????????????
   Ko negaudai taip PRIVATŲ turtą pagerinti norinčius?????????????????????????????

 • reto šlykštumo komentarai

  • Atsakyti
 • tai reiškia, kad privatų konservų fabriką parduoda….jei ką, bet kiek reikia turėti kvailumo, kai dėl ambijos (pastato dydžio ir t.t.) reikia pakeisti įstatymą…. Super įteisinam neteisėtus veiksmus keičiant įstatymus…. TEGYVUOJA NETEISĖTUMAS IR NETEISIAMUMAS

  • Atsakyti
  • tai realiai nereiskia nieko, istatymai parasyti ne amziams, ir jie yra tobulinti, nes niekas dar per zmonijos istorija nera sukures tobulu ir nekintamu istatymu, sioje vietoje ziurint tikrai nera nusikaltimo keiciant aukstinguma del projekto , bus jis 6 m aukstesnis, na tikrai saules niekam neuzstos , o miestas tures modernu pastata visuomenes reikmems, ir pasaulyje tokiu pavyzdziu yra daug kai statant keiciama istatymie baze, svarbu kad rezultatas butu geras, paziurekit modernios architekturos pastatu pilna europos senamiesciuose ir nieko , stovi, naudojami, ir nelabai tuos senamiescius darko, nu ne visada gi gyventi kaimo namu apsuptyje, galima ir kazka keisti

 • konser. f.parduodamas uz puse mln. savivaldybe galetu ispirkti

  • Atsakyti
  • savivaldybė galštų išpirkti ir mano lauko tupylą (WC) už kiek mažesnę, 0,3 mln kainą 🙂

   • sandeliuka miesto centre, kaina simboline 0,4 mlj, savivaldybei parduosiu be konkurso

 • Niekam tas menu centras nereikalingas.. gal kokiam vilniuje ar kaune bet kam cia? tuscias gargaras stoves ir nebus nei puse tiek panasus kaip paveiksliuke pavaizduotas.. o isleista bus milijonai per niek.. atkatu projektas ir tiek. tikekimes teismas nuspres teisingai

  • Atsakyti
  • Būk geras, pasirašyk „vienas iš panevėžiečių“?

   • Atsakyti
 • Ir kiek darbo vietu sukurs sita plyta? beprasmis visomis prasmemis. ateis zmones po karta paveikslo pasiziureti ir viskas o i kina eina ir eina tai gyva aktyvi veikla. skulturos ir paveikslai tarp sienu paneveziui atseis 22mln euriuku. kas statys tiems apsimokes ir sau namus pasistatys ir masinas naujas susipirkas o vargsams spyga. nesuvokiama kaip galima pritarti tokiam ale projektui

  • SUPER TAIP TEISINGAI

   • Atsakyti
 • Savivaldybės vadovai nurodo, kad problemų kilo dėl „techninės klaidos“, nes išduodant statybų leidimą, galiojo žemesnį aukštingumą nustatantis Panevėžio savivaldybės specialusis planas, jis šiuo metu pakeistas, teisinių problemų neliko. Taigi savivaldybės atstovai pripažino, kad statybos leidimas buvo išduotas neteisėtai.Normalioja demokratinėje šalyje nepriklausomas teismas turėtų panaikinti statybos leidimą ir tada savivaldybė turėtų išduoti naują.Dabar belieka stebėti situaciją ir žiūrėti ar mūsų valstybė per tris dešimtmečius tapo nepriklausoma valstybe ar liko sovietų respublika savo veiksmais .

Rodyti visus komentarus (24)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų