Spragą dėl „AstraZeneca“ padės užpildyti „Johnson & Johnson“ vakcina

Spragą dėl „AstraZeneca“ padės užpildyti „Johnson & Johnson“ vakcina

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad spragą dėl sumažintų „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimčių turėtų kompensuoti JAV gaminama „Johnson & Johnson“ vakcina, kuri Europos Sąjungoje turėtų būti patvirtinta kovo mėnesį.

„Johnson & Johnson“ vakcina išskirtinė tuo, kad pakanka vienos jos dozės. Neseniai ją leista naudoti Jungtinėse Valstijose.

„Šiandien mes nebesame priklausomi vien tik nuo „AstraZenecos“, mes netrukus jau turėsime ir ketvirtąjį gamintoją, „Johnson & Johnson“, kuris jau praktiškai Amerikoje baigia paskutinius etapus, Europoje turėtų gauti licenciją taip pat kovo mėnesį ir, ko gero, tiekimo taip pat ilgai nereikėtų laukti“, – pirmadienį žurnalistams Kaune sakė prezidentas.

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad nuo kovo beveik ketvirtadaliu pusmečiui sumažintos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys, lyginant su ankstesniais preliminariais kiekiais.

G. Nausėda sakė, kad dėl šio pranešimo kol kas nėra reikalo daryti „kažkokių labai toli siekiančių išvadų“. Prezidentas sakė, kad jis kartu su kitų ES šalių vadovais nuolat spaudžia Europos Komisiją kietai derėtis su vakcinų gamintojais, kad jie laikytųsi savo įsipareigojimų.

„Aš nedaryčiau kažkokių labai toli siekiančių išvadų iš tokių vienetinių pranešimų, tikrai, patikėkite, ir mes neleidžiame nurimti Europos Komisijai Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose, kad su gamintojais turi būti deramasi ir deramasi taip kietai, kad jie net negalvotų apie jokias kitas alternatyvas, tiktai įsipareigotų laikytis tų reikalavimų, kuriuos jie priėmė, arba laikytųsi tų įsipareigojimų, kuriuos jie turi“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, jog masinis skiepijimasis yra vienintelė sąlyga, kuri padėtų galų gale „atidaryti gyvenimą“ ir grįžti į įprastas veiklas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų