Organizatorių nuotr. G. Galvydytė šeštadienį vakare stos prie starto linijos 400 m barjerinio bėgimo finale ir kovos dėl planetos čempionato medalio.

Sporto gimnazijos auklėtinė – pasaulio greičiausiųjų gretose

Trečiadienį Kenijos sostinėje Nairobyje prasidėjo pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionatas, kuriame mūsų šalies garbę gina dvi panevėžietės.

R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė, iš Jonavos kilusi Gabija Galvydytė turbūt maloniai nustebino ne tik savo trenerį Algimantą Sniečkų, bet ir pačią save. 17-metė bėgikė pateko į Nairobyje (Kenija) vykstančio dešimtojo pasaulio jaunių lengvosios atletikos čempionato merginų 400 m barjerinio bėgimo finalą.

G. Galvydytė trečiajame atrankos bėgime (58,94 sek.) ketvirtadienį pagerino savo asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą. Mūsiškės laikas buvo antras ir tarp visų atrankos dalyvių. Greičiau bėgo tik jamaikietė Sonika Volker (58,74 sek.). Rimta paraiška į planetos čempionato medalį? Pakartojus tokį rezultatą tikrai taip, nes trečią vietą kvalifikacijoje užėmusią Pietų Afrikos Respublikos lengvaatletę mūsiškė lenkė 0,64 sek. Iš viso atrankoje varžėsi 22 bėgikės, o į šeštadienį vyksiantį finalą patako aštuonios.

Finalas vyks 18 val. Lietuvos laiku. Beje, šiuo metu kitame pasaulio pusrutulyje esančioje Kenijoje vyrauja afrikietiška žiema: oro temperatūra vyrauja apie 20-22 laipsnius šilumos, tad sportininkams toks oras palankus siekti gerausių rezultatų.

Gabija – ne vienintelė iš Panevėžio atvykusi sportininkė. Rinktinės gretose – ir Panevėžio KKSC lengvaatletė Urtė Bačianskaitė. Ji merginų rutulio stūmimo varžybose užėmė dešimtąją vietą.

16-metė lengvaatletė sėkmingiausiu, antruoju, bandymu rutulį nustūmė 14 m 74 cm. Pirmuoju mėginimu panevėžietė įrankį nustūmė 14 m 7 cm, o trečiuoju – 14 m 18 cm. Nugalėjo vokietė Selina Dancler (17 m 64 cm). Varžybose dalyvavo 15 rutulio stūmikių. Tačiau trenerės Aldonos Dobregienės auklėtinės stiprioji rungtis – ne rutulio stūmimas, o septynkovė, kurios startai prasidės penktadienį.

Normatyvą į pasaulio jaunių čempionatą Urtė įvykdė gegužę Estijos mieste Rakverėje, kur vyko Baltijos jaunimo ir jaunių daugiakovių lengvosios atletikos pirmenybės. U. Bačianskaitė tapo U18 grupės nugalėtoja (5469 taškai).

Nairobyje moterų septynkovėje merginos dalyvaus 100 m barjerinis bėgimo, šuolio į aukštį, rutulio stūmimo, 200 m bėgimo, šuolio į tolį, ieties metimo ir 800 m bėgimo rungtyse. Pirmos keturios rungtys vyks penktadienį, o pasaulio jaunių čempionės paaiškės šeštadienį po likusių trijų rungčių. Planetos pirmenybėse varžysis 14 atlečių, jų gretose, ne tik Urtė, bet dar viena lietuvė Beatričė Juškevičiūtė.

Beje, sportininkus Nairobyje lydi ir paruošia startams mūsų miesto treneriai A. Dobregienė bei A. Sniečkus.

Kiti startai

Planetos pirmenybėse 16-metis Eduardas Rimas Survilas trečiajame 800 m atrankos bėgime finišavo antras (1 min. 53,01 sek.) ir pateko į ketvirtadienį vakare vykusį pusfinalį. Tarp 27 atrankos dalyvių lietuvio rezultatas buvo trečias.

Dešimtkovės varžybose 17-metis Tomas Sabašinskas po penkių rungčių turėjo 3590 taškų ir užėmė šeštąją vietą. Lietuvis 100 m bėgime buvo aštuntas (11,53 sek.), šuoliuose į tolį – penktas (6 m 70 cm), rutulio stūmime – trečias (15 m 86 cm), šuoliuose į aukštį – aštuntas (1 m 84 cm), o 400 m bėgime – 12-as (55,04 sek.).

Mūsiškis net keturiose rungtyse pagerino asmeninius rekordus. Šeštoje rungtyje – 110 m barjeriniame bėgime – Tomas (16,08 sek.) pagerino asmeninį rekordą ir su 724 taškais užėmė 11-ąją vietą. Septintoje rungtyje – disko metime – T. Sabašinskas užėmė pirmąją vietą. Mūsiškis sėkmingiausiu bandymu diską nusviedė 48 m 60 cm ir pelnė 841 tašką. Po septintos rungties varžybų lyderiu tapo latvis Olegas Koziakovas (5680 tšk.), T. Sabašinskas su 5155 taškais pakilo į penktąją poziciją. Ketvirtadienį vakare vyko likusios trys rungtys.

Merginų 800 m ketvirtajame atrankos bėgime Monika Šaltenytė (2.13,84) užėmė penktąją vietą ir pateko į pusfinalį, kuriame varžysis 16 sportininkių. Tarp visų atrankos dalyvių lietuvės laikas buvo 15-as. Šis pasaulio jaunių čempionatas yra paskutinis, nes daugiau tokio amžiaus planetos pirmenybės nebebus organizuojamos.

Pasaulio čempionato (IAAF) tiesioginę video transliaciją galima rasti feisbuke ir YouTube.