Specialistai: COVID-19 „gydantys“ prietaisai – apgaulė

Specialistai: COVID-19 „gydantys“ prietaisai – apgaulė

Sveikatos apsaugos ministerija išplatino raginimą nepasiduoti vilionėms įsigyti neva koronaviruso infekciją „gydančių“ prietaisų.

Siaučiant koronavirusui, vis dažniau viešoje erdvėje, o ypač socialiniuose tinkluose, atsiranda informacijos apie biorezonansinius prietaisus, neva padedančius apsisaugoti ar pasveikti nuo koronaviruso infekcijos.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba) ragina visuomenę nesusigundyti tokiais neva gydančiais prietaisais. Specialistų patikinimu, šiuo metu pasaulyje nėra sukurtų medicininių prietaisų, kurie būtų skirti COVID-19 infekcijos profilaktikai ir gydymui.

Tokie prietaisai kaip Ukrainos gamintojo „Lidomed-Bio“  gaminami „Life Expert“ ir „Life Balance“, ministerijos atstovų teigimu, nepadės apsisaugoti nuo įvairių bakterijų ir virusų. Tarp jų ir koronaviruso. Be to, jie nebuvo vertinti pagal Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme numatytus reikalavimus, todėl negali būti naudojami koronaviruso profilaktikai ar gydymui.

Šiuos ir kitus panašius brangius prietaisus siūlantys gamintojai siekia pasinaudoti visuomenės baime ir susirūpinimu. Pirkdami juos ne tik galite prarasti pinigus, bet ir rizikuojate savo bei artimųjų sveikata.

Sveikatos specialistai primename, kad geriausia profilaktika nuo koronaviruso infekcijos yra laikytis visų karantino rekomendacijų bei tinkamos higienos taisyklių. Viešosiose vietose dėvėkite kaukę, kruopščiai plaukite rankas vandeniu ir muilu arba naudokite dezinfekcinį skystį, o kosėdami ar čiaudėdami prisidenkite nosį ir burną nosinaitę ar sulenkta alkūne.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų