OPTIMISTIŠKAS. „Aukštaitijos būsto“ vadovas I. Skukauskas sako, kad įmonė susitvarko su didėjančiu klientų srautu ir darys tai ateityje. V. Bulaičio nuotr.

Sparčią plėtrą stabdo darbuotojų stygius

Sparčią plėtrą stabdo darbuotojų stygius

Jau 8-erius metus pastatų priežiūra Panevėžyje užsiimanti įmonė „Aukštaitijos būstas“ pateko į keistą situaciją – norintys plėsti veiklą verslininkai sunkiai randa dirbti galinčių specialistų.

Šiuo metu įmonė susitvarko su didėjančiu klientų srautu ir optimistiškai žiūri į ateitį. Siekiant teikti kokybiškas priežiūros ir administravimo paslaugas reikalingi techninių žinių turintys patyrę vadybininkai. Tačiau naujų darbuotojų paieškos kelia iššūkių. Sutinkantys pamokyti stokojančius patirties vadybininkus darbo vietoje įmonės vadovai sako, jog ateina tik kandidatai, turintys gana paviršutiniškų aptarnavimo įgūdžių. Turinčiųjų dar ir techninių žinių rasti sudėtinga.

Žingsnis po žingsnio

Pirmaisiais veiklos metais, įtvirtindama savo vardą, įmonė ne tik tyrė rinką, ieškojo veiklos nišų, diegė kokybės standartus, bet ir vykdė šviečiamąjį darbą. Bendrijų pirmininkams buvo pasakojama apie alternatyvas tuomet vienvaldėms pastatų priežiūros įmonėms. Įmonės atstovai aiškinosi, kokių paslaugų trūksta kol kas tik potencialiems klientams. Ir pirmųjų sutarčių neteko ilgai laukti.

Tačiau įmonės veikloje pirmi tikro plėtros šuolio metai buvo 2015-ieji. Tąkart sudaryta ypač daug naujų pastatų aptarnavimo sutarčių – „Aukštaitijos būstą“ kaip administratorių pasirinko visas Krekenavos miestelis. Anot „Aukštaitijos būsto“ direktoriaus Ipolito Skukausko, jau tada susidurta su specialistų deficitu. Tačiau nusibrėžtos plėtros gairės leido kontroliuoti situaciją.

Dar po poros metų įmonė tęsė plėtrą ne tik Panevėžyje bei Panevėžio rajone, bet ir Pasvalyje. Tam buvo ruoštasi kelerius metus, įmonės darbuotojai augančioms darbų apimtims buvo pasirengę.

„Mes turėjome sąrašą potencialių darbuotojų, norinčių prisijungti prie mūsų kolektyvo. Tad buvome garantuoti, kad paslaugų kokybė nenukentės, o nauji ir esami klientai bus aptarnauti deramai“, – pasakoja I. Skukauskas.

Įpročio galia

Anot I. Skukausko, daugėjant aptarnaujamų namų bei bendrijų, buvo apskaičiuotas kasmetinis augimo vidurkis, Panevėžio rinkoje nesitikėta jokių drastiškų šuolių.

„Per kiekvieną susitikimą potencialūs klientai dalydavosi nuomonėmis, kodėl norėtų keisti pastatų prižiūrėtoją. Tačiau neretai pokalbis baigdavosi tuo, kad esą pirmininkai jau įpratę bendrauti su esamu prižiūrėtoju, jiems tai patogu, ir patys lengva ranka nubraukdavo savo prieš tai išvardytus argumentus“, – teigia „Aukštaitijos būsto“ vadovas. Pasak jo, žmonės dėl menamo patogumo ar iš įpročio susitaikydavo su nemandagiu bendravimu, negaunamomis paslaugomis, abejotino skaidrumo konkursais ar pasirinkimo laisvės nebuvimu. Juk jie taip buvo įpratę. „Aukštaitijos būsto“ klientų ratas veržliai plėtėsi, įmonė aptarnavimo sutartis pasirašydavo su naujai išrinktais, jaunais pirmininkais arba su tomis bendrijomis, kur nepasitenkinimas sprogdavo lyg parako statinė. Numatytas remiantis trejų metų duomenimis sutarčių kiekio augimo vidurkis nebeatitiko realių skaičių. Tad šiems metams nebuvo deramai pasiruošta.

Išeities paieškos

Šių metų „Aukštaitijos būsto“ augimo rodikliai tenkintų bet kokio įnoringumo vadovą. Anot I. Skukausko, šiemet naujų sutarčių pasirašyta tiek, kiek buvo pasirašyta 2015–2017 metais.

Šis rodiklis yra puikus, tačiau įmonės vadovas baiminasi, kad tolesniam augimui kelią užkirs specialistų trūkumas. Laimintis mieste konkurencinę kovą tiek paslaugų kokybe, tiek kaina „Aukštaitijos būstas“ atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – nesant iš kur gauti naujų darbuotojų, gali tekti koreguoti įmonės ateities planus.

„Iki šiol maniau, kad su tokia bėda susiduria tik statytojai ar gamintojai, kuriems reikia itin siauro profilio specialistų. O mums reikalingi geri, techniški vadybininkai – tai pirmoji grandis įmonėje, kuri bendrauja tiesiogiai su pirmininkais ir išmano pastato priežiūrą. Pasirodo, ir mes atsidūrėme tokioje pat situacijoje kaip baldų gamintojai, pastočių statytojai ar autoservisai. Nors imk ir vežkis iš kitų miestų. Bet juk svarbu, kad žmogus išmanytų miesto specifiką“, – neslepia susidūręs su iššūkiu I. Skukauskas.

Panašias problemas sprendžia ne tik minėtasis „Aukštaitijos būstas“, darbdaviams trūksta ne tik kvalifikuotos darbo jėgos, bet ir paprastų darbininkų. Situacija žinoma ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmams.

„Panevėžio įmonėse vis labiau susiduriame su kvalifikuotų darbuotojų problema. Turime šnekėti ne apie tai, ką mums pateikia Darbo birža, o ko reikia darbdaviams. Jau dabar specialistai vežami į darbus ne tik iš aplinkinių kaimų, miestelių, kitų rajonų, bet ir Baltarusijos, Ukrainos“, – pabrėžė Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius.

Komentarai

  • priimkite i darba pensininkus ir problema bus isspresta 60-80 meciai laukia darbu.

  • O ko jus nekalbat kiek mokat atlyginimo tas verkimas kad nera kam dirba jau pikina mokek algas bus dirbanciu nereiks cia raudot, neber durniu uz minimalu ?

    • Atsakyti
  • ne darbuotoju o atlyginimu stigius

    • Atsakyti
  • Juk Skukauskas su viduriniu išsilavinimu,jam dar plėstis reikia???? Tuoj cypėn sės,gana mulkint žmones kad be procentų paskolas dalina,jie ant paskolų užmeta 35% palūkanų. Kiek tokių panevežiečių užkibę ant Skukausko jauko

    • Atsakyti
    • Netiesa !!!! Zmones su viduriniu issilavinimu neturi varlyciu,kaip sitas ponas

      • Atsakyti
      • Už tokius paskolų procentus ne tik varlyčių prisipirkt gali….

        • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų