P. Židonio nuotr.

Sovietiniams simboliams ieškos griovėjų

Sovietiniams simboliams ieškos griovėjų

Sulaukusi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro rašto, Panevėžio savivaldybė rengiasi demontuoti penkis sovietinius simbolius – paminklus ir granitines lentas su užrašais.

Savivaldybė į centrą išaiškinimo dėl penkių tokių abejotinų vietų kreipėsi dar birželį.

Prieš kelias savaites atėjęs jo direktoriaus dr. Arūno Bubnio pasirašytas atsakymas, kad centras neprieštarauja Savivaldybės išvardytų paminklų ir kitų sovietinių simbolių nukėlimui.

Juos demontavus įrengtų naujų informacinių lentelių kalba, tekstas, matmenys, forma taip pat turės būti suderinti su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru.

Paruoštame ir jau šio mėnesio pabaigoje miesto Tarybai planuojamame pateikti sprendimo projekte bus prašoma leisti demontuoti penkis sovietmetį menančius simbolius.

Griauti numatyta Krekenavos gatvėje, Antrojo pasaulinio karo Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietoje, 1975 m. pastatytą skulptorės Veronikos Vildžiūnaitės sukurtą paminklą, ten pat esančią granitinę plokštę su užrašu lietuvių ir rusų kalbomis „Žuvusiems tarybiniams kariams 1941–1945 m.“ bei dar vieną informacinę plokštę su užrašu, jog visą šį memorialą atnaujino Rusijos ambasada Lietuvoje Rusijos Federacijos lėšomis 2007 m.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 12 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų