P. Židonio nuotr.

Šokių žingsneliu – į „Sidabrinę naktį“ (foto galerija)

Šokių žingsneliu – į „Sidabrinę naktį“ (foto galerija)

Užburiantys šokių ritmai, gyva muzika, grakščios poros ir jaunatviškas siautulys – jau septynioliktą kartą J. Balčikonio gimnazijos bendruomenė sukvietė į tradicinį renginį „Sidabrinė naktis“.

Gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pripažįsta, kad suorganizuoti tokią šventę – nemažai rūpesčių, tačiau juos atperka degančios gimnazistų akys. Augantis „Sidabrinės nakties“ populiarumas, direktoriaus nuomone, slypi šių jaunų žmonių užsidegime šokti.

Gimnazijoje šokių pamokos, kurias veda mokytoja Kristina Nainienė, – laisvai pasirenkamas dalykas vyresniosiose klasėse, tačiau jas kasmet renkasi apie 80-90 proc. gimnazistų. Išmokti mokykloje klasikinių ar Lotynų Amerikos šokių – reta galimybė Lietuvos švietimo įstaigose. O „Sidabrinė naktis“ – savotiška vieša įskaita, kai gimnazistai parodo, ko išmokę.

„Kai per pertraukas koridoriuose ir pakampėse jaunimas pradeda šokti, žinok, artėja „Sidabrinė naktis“. Kaip ir studentams, pritrūksta vienos nakties pasimokyti. Žinoma, čia ne kokios lenktynės ar Europos čempionatas, bet labai džiugu, kad visi drąsiai ir užtikrintai žengia į sceną“, – sako R. Dambrauskas.

Jo teigimu, ši graži tradicija organizuoti šokių vakarą gimė gimnazijos aktų salėje. Kai čia tapo ankšta, šventė persikėlė į Bendruomenių rūmus, o dabar jau keleri metai vyksta „Cido“ arenoje, mat be vidutiniškai 400 šokėjų, paprastai susirenka iki trijų tūkstančių žiūrovų – tėvų, senelių, buvusių mokinių ar tiesiog šokį mylinčių panevėžiečių.

„Juokauju, kad ir Panevėžio ekonomiką keliame – kiek vienam vakarui yra padaroma šukuosenų, makiažų, kiek suknelių išnuomojama“, – šypsosi gimnazijos vadovas.

Susitelkia visa bendruomenė

Jau tapo tradicija, kad renginio metu renkami ne tik geriausi šokėjai dvylikoje nominacijų – karščiausia rumba, elegantiškiausias valsas bei kiti šokiai, bet ir vakaro karalius bei karalienė. Kadangi berniukų paprastai yra mažiau nei mergaičių, jiems tenka šokdinti ir po kelias paneles. Direktoriaus teigimu, gimnazistas turi ne tik gerai mokytis, bet ir mokėti asistuoti merginai bei gražiai šokti.

„Kad šis renginys be galo svarbus mūsų gimnazistams, rodo ir tai, jog geriausiuosius renka mūsų buvę mokiniai, kurie taip pat ankstesniais metais šoko „Sidabrinėje naktyje“. Šiemet specialiai į renginį atvyksta net iš Islandijos ir Olandijos“, – kalbėjo R. Dambrauskas.

„Sidabrinė naktis“ – bene svarbiausias gimnazijos renginys, tad jam sutelkiamos visos mokyklos meninės pajėgos. Scenos puošyba buvo patikėta dailės mokytojai, muzikinius pasirodymus dovanojo muzikos mokytojos ruošti mokiniai ir mišrus gimnazijos choras. Šventės metu jos dalyvius ir žiūrovus džiugino Kęstučio Plančiūno diriguojamo J. Balčikonio gimnazijos lengvosios muzikos orkestro kūriniai, dar daugiau šokių parodė energingasis tautinių šokių kolektyvas „Siaustinis”. O vakaro staigmena tapo panevėžiečiai pusbroliai „X faktoriaus“ finalistai Titas ir Benas.

Pajusti ritmingų šokių aistrą galėjo ne tik intensyviai vakarui besiruošę gimnazistai, bet ir žiūrovai. Vakaro pabaigoje jie buvo kviečiami pajudėti linijinių šokių ritmu.

„Tai pats laukiamiausias, iškilmingiausias, didžiausių gimnazistų pastangų, nuovargio ir įdirbio reikalaujantis renginys, suburiantis ne tik gimnazijos, bet ir miesto bendruomenę“, – sakė R. Dambrauskas.

Galerija

Komentarai

  • Nuostabi Šventė

  • Neįtikėtinai puikus muzikos ir šokio šou. Mokiniai nerealūs, per tokį trumpą laiką išmokti tiek daug šokių. AČIŪ už gražų vakarą 🙂

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų