Asmeninio albumo nuotr.

Šokių karaliai ilgėsis repeticijų

Šokių karaliai ilgėsis repeticijų

Juozo Balčikonio gimnazijos tradicinėje elegancijos ir grožio šventėje, šokių vakare „Sidabrinė naktis“ karaliaus ir karalienės titulus pelniusi abiturientų Vakarės Sidaravičiūtės ir Nedo Zavackio pora aistra ir gera nuotaika užkrėtė visus tą vakarą arenoje leidusius žiūrovus.

Asmeninio albumo nuotr.

Šokių siautulyje buvo neįmanoma nepastebėti grakščiai besisukančios, elegantiška smaragdo spalvos suknele pasipuošusios Vakarės. Kaip ir džentelmeniškai ją visą vakarą vedusio Nedo.

Ypatingam vakarui net pusę metų trečių ir ketvirtų klasių gimnazistai, vadovaujami šokių mokytojos ekspertės Kristinos Nainienės, stropiai mokėsi dėlioti salsos, valso ir kitų šokių žingsnelius.

Vakarė su Nedu šokių ritmu sukdavosi ne tik per choreografijos pamokas, bet ir per pertraukas tiesiog mokyklos koridoriuose. Kartais dėl bendro tikslo tekdavo aukoti ir savaitgalius.

„Norėjome kiek įmanoma tiksliau ir gražiau pašokti visus vienuolika šokių, nes šis konkursas buvo ir šokių pamokų pirmojo pusmečio įvertinimas“, – sako V. Sidaravičiūtė.

Publikos ir komisijos numylėtiniai

Gimnazistai vienabalsiai tvirtina, jog kasdien girdint naujienas apie karo siaubus, nebuvo paprasta susikaupti ruošiantis nuostabiam vakarui. Tačiau tai padėjo įvertinti akimirkų svarbą.

Pora sako nė negalvojusi, kad pavyks susižerti komisijos simpatijas. Tiesiog leido sau aikštelėje mėgautis šokiais.

„Mums svarbiausia buvo dalyvauti ir gerai praleisti laiką. Visgi, neslėpsiu, labai norėjau laimėti metų salsos apdovanojimą, tai – mano vienas iš mėgstamiausių šokių“, – sako N. Zavackis.

Išgirdę, jog tapo vakaro karaliumi ir karaliene, abu maloniai apstulbo.

„Net nesupratau, kas įvyko, girdėjau tik garsius plojimus“, – juokiasi Nedas. – Labai malonu, kad komisija ir žiūrovai įvertino mūsų įdėtas pastangas ir sunkų darbą.“

Jam pritaria ir V. Sidaravičiūtė. Pasak jos, paskelbus rezultatus atrodė, kad laikas trumpam sustojo, o viskas vyko lyg sapne.

P. Židonio nuotr.

Šokiai sujungė

Tiek V. Sidaravičiūtė, tiek N. Zavackis – ne naujokai šokių aikštelėje. Anksčiau Vakarė yra lankiusi tautinius šokius. Nors šokėjos karjera truko neilgai, bet, jos manymu, tai irgi prisidėjo prie bendro rezultato.

O Nedas net dešimt metų buvo legendinio tautinių šokių kolektyvo ,,Pynimėlis“ narys. Ši patirtis ir per ilgus metus išmoktos pamokos buvo labai vertingos arenos šokių aikštelėje.

V. Sidaravičiūtė džiaugiasi, jog jau nuo pirmųjų repeticijų su Nedu buvo labai lengva bendrauti. Anot Vakarės, jis ne tik puikus šokių partneris, bet ir nuostabus žmogus.

„Nedas visuomet labai pozityvus ir geros nuotaikos. Neturėjome jokių konfliktų, todėl nebuvo ir įtampos. Abu jautėme, kad derame šokių aikštelėje“, – šypteli Vakarė.

O ji pati Nedui iš pirmo žvilgsnio pasirodė labai kukli panelė. Bet jau po pirmosios repeticijos vaikinas nuomonę pakeitė.

Asmeninio albumo nuotr.

„Labai lengvai radome bendrą kalbą. Ji visada pakeldavo nuotaiką, kai nesisekdavo šokių pamokose. Patardavo, kokius žingsnius ir kaip dėlioti, jei kartais suklysdavau. Tapome tikrai gerais draugais“, – teigia N. Zavackis.

Pasiilgs gimnazijos

Abiem gimnazistams šie metai paskutiniai gimnazijos suole. Kaip ir paskutinė „Sidabrinė naktis“.
Anot V. Sidaravičiūtės, vakaras buvo išties magiškas ir labai gaila, kad tai jau praeitis.

„Šiandien ilguosi repeticijų šurmulio, muzikos ir šokio. Neabejoju, jog ši ,, Sidabrinė naktis“ atmintyje liks visą gyvenimą“, – šypsosi Vakarė.

„Viskas taip greitai praėjo! Labiausiai man įsiminė visų gimnazistų susitelkimas ir noras tobulėti“, –priduria N. Zavackis.

Ir V. Sidaravičiūtė, ir N. Zavackis visada svajojo mokytis J. Balčikonio gimnazijoje. Anot jų, atmosfera šioje mokykloje išties ypatinga.

„Esu dėkinga likimui, kad suteikė galimybę tobulėti būtent čia. Pati jaučiu, kaip kasdien keičiuosi ir keičiasi mano draugai. Žinoma, tik į gerąją pusę, – šypteli Vakarė. – Visada žavėjausi šia gimnazija. Tikriausiai ir dėl to, jog mūsų direktorius Raimondas Dambrauskas yra ne tik puikus vadovas, bet ir nuostabus žmogus, kurio ne bijome, o gerbiame ir žavimės.“

O Nedą ateiti į šią gimnaziją pastūmėjo sesuo. Vaikinas džiaugiasi tokiu pasirinkimu ir kasdien mokykloje kažką naujo išmoksta.

„Čia vyrauja pasitikėjimas mokiniu, jaučiamos mokytojų beribės pastangos padėti kiekvienam“, – gražių žodžių mokyklai negaili abiturientas.

Mintys lekia jau tolyn

Kaip ir daugelis jaunų žmonių V. Sidaravičiūtė ir N. Zavackis mėgsta keliauti ir atrasti naujus dalykus.
Vakarė mielai lankosi teatruose ir koncertuose. Po karantino ir sėslaus gyvenimo gimnazistei didžiulį džiaugsmą teikia susitikimai su draugais, išvykos automobiliu. Juolab kad neseniai gavo ir išsvajotą vairuotojo pažymėjimą.

Nedui patinka aktyvus poilsis gamtoje: žaisti tinklinį, važinėti dviračiu. Jis daug laiko praleidžia irstydamasis baidare – N. Zavackis yra irkluotojų sporto kalvės trenerio Pavelo Bespalovo auklėtinis.

Tačiau dabar jų didelę dalį laiko atima mokslai ir pasiruošimas brandos egzaminams.

Abu gimnazistai vis dažniau pagalvoja apie ateitį.

Vakarė svajoja studijuoti Vilniuje. Jai puikiai sekasi anglų kalba ir gimnazistė svarsto apie humanitarines studijas. Nedas po įveiktos egzaminų sesijos žada traukti į laikinąją sostinę Kauną. Jei viskas pavyks taip, kaip tikisi, ten gilinsis į kineziterapiją.

 

Komentarai

  • Is karto galima pamatyti, kas turi nevykusia zmona – stovi susmukes, pilva atkises.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų