„Sekundės“ archyvo nuotr.

Sodyboje laukė nemaloni staigmena

Sodyboje laukė nemaloni staigmena

Kartais ir į savo kiemą iškelti koją gali būti pavojinga. Miežiškių seniūnijos Gitėnų kaime atokios sodybos šeimininkas Saulius Stefanavičius sulaukė nekviestos viešnios.  Kieme aptiko didelę gyvatę, spėjama, kad vienintelį Lietuvoje gyvenantį tikrai nuodingą roplį – angį. Garsaus gyvačių augintojo iš Raguvos Antano Slučkos toks susitikimas nestebina, o jis pats, įgėlus angiui, ir medikų rankose buvo atsidūręs.

Dabar sutuoktiniai Stefanavičiai labai atsargiai kelia koją iš namų, kad nepakliūtų į sveikatai ar net gyvybei pavojingus gamtos spąstus.

„Vidury dienos ji, gal metro ilgio, stora, visa juoda, gulėjo pačiame kieme. Diena buvo karšta, turbūt šildėsi“, – pasakoja šeštadienį gyvatę kieme išvydęs Saulius.

Nuo mažens augusį kaime jį ne itin gąsdina šliaužiojantys padarai, bet tikros gyvatės niekada nematė. Į jo kiemą atklydęs gyvis, pasak S. Stefanavičiaus, tikrai skyrėsi nuo įprasto žalčio ar gluodeno.

„Kai žiūriu nuotraukas internete, tai tikrai pas mus buvo paprastoji angis. Nuvijau atsargiai, iš tolo trepsėdamas. Tokie padarai negirdi, bet jaučia vibraciją“, – pasakoja Saulius.

Nuginta gyvatė nuslinko link seno sodybos tvarto. Šeimininkas įtaria, kad ji kur nors šalia gali turėti lizdą. Gitėniškis skaitė, kad tai sėslūs ir nešliaužiantys toliau nei 80–100 metrų gyvūnai. O miškas nuo Stefanavičių sodybos gerokai toliau nei už kilometro.

„Dabar sėdžiu internete ir ieškau, kaip ją sugauti ir iš čia iškraustyti. Nuginti tai nuginiau, bet jei gyvena netoli, vėl atslinks. Baisu vaikščioti, kojas statom labai nebedrąsiai. Laimė, bent vaikų kieme nėra“, – sako Saulius.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 26-os dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų