P. Židonio nuotr.

Į sodus – sausakimšais autobusais

Į sodus – sausakimšais autobusais

Nepaisant griežto karantino, sušilę orai būrius miestiečių iš butų išviliojo į sodus. Į juos autobusu įpratę važinėti panevėžiečiai, daugiausia senjorai, guodžiasi, jog kelionėje jaučiasi kaip silkių pilnoje statinėje. Autobusų parko vadovams keistos tokios pretenzijos, bet dėl išaugusio keleivių srauto žada grafiką tankinti.

Kaip pasakojo panevėžietė Rita Žeromskienė, per karantiną vienintelis malonumas teliko pasikapstyti sode. Mat medikai skelbia, jog grynas oras ir fizinė veikla – tiesiog būtini, bet į miesto parkus dabar dažnas vengia kelti koją baimindamasis viruso.

Per karantiną mieste visa pramoga išeiti prie laiptinės ant suoliuko pasėdėti. Net į parduotuvę tik būtinu reikalu einu. O sode – jokių pašalinių žmonių, tik grynas oras ir savotiškas sportas darbuojantis su kastuvu“, – sako R. Žeromskienė.

Nusigauti į miesto pakraštyje esančius „Ąžuolo“ ir „Klevo“ sodus šiuo metu galimybės labai apribotos. Pasak R. Žeromskienės, ketvirtojo maršruto autobusas, vežantis į Molainius, jos stotelėje stoja 8.22 valandą, o kitas – tik 12.50 val. Pasak panevėžietės, rytinis autobusas visuomet sausakimšas.

Keturias valandas nėra autobuso, tad natūralu, jog tiek žmonių sulipa į tą vienintelį. Juk šalia vienas kito net trys sodai, keleivių tikrai daug. Kiek pastebiu, žmonės tikrai saugosi – visi su kaukėmis, daugelis ir su pirštinėmis, beveik visi įlipę į autobusą dezinfekuoja rankas. Daugelis tikrai rimtai žiūri į saugumą, bet kaip tą padaryti, jeigu autobuse žmogus prie žmogaus“, – teigė R. Žeromskienė.

Į sodą pėsčiomis

Panevėžietė teigė suprantanti, kad šiuo metu miesto viešasis transportas kursuoja rečiau, juk ir moksleiviai į mokyklas nebevažiuoja, dalis žmonių taip pat dirba iš namų. Bet sodininkams tokia tvarka nepatinka.

Karantinas dar ilgai tęsis, tai nors po vieną autobusą per valandą paleistų. Kalbėjau su sodo kaimyne, ji jaunesnė už mane, tai į sodą nuo Laisvės aikštės ėjo 45 minutes, nes nėra autobuso, o po pietų jai reikia į darbą. Man toks atstumas būtų sunkiai įveikiamas“, – sako R. Žeromskienė.

Ji norėjusi skambinti ir į Autobusų parką, tačiau abejoja, ar keleivių pastabos bus išgirstos.

Po pietų, kai važiuoju atgal, autobuse nebūna daug žmonių, bet ir tai visi dairosi, kur atsisėsti. Bet ryte situacija kitokia. Kaimynė pasakojo, kad net vairuotojui išsakė pastabą, jog jie neužtikrina saugaus atstumo, kai autobusas sausakimšas“, – kalbėjo panevėžietė.

Ruošiasi paleisti daugiau

Kaip skelbia Panevėžio autobusų parko miesto maršrutų tvarkaraštis, į sodus vežantis 4-ojo maršruto autobusas iš miesto, galinės Vaivadų stotelės, darbo dienomis ryte pradeda kursuoti nuo 5.33 val. ir važiuoja maždaug kas pusvalandį iki 8 val. Po to seka kelių valandų pertrauka ir vėl į sodų pusę vežti pradedama nuo 12.27 val. Autobusai kursuoja kas 20–30 min., o paskutinis iš galinės stotelės išvyksta 19.56 val.

Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis šio maršruto autobusas tankiau važinėja pirmoje dienos pusėje – kas pusvalandį iki 12.43val. ir nuo 16.39 val.

Autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys teigė, kad situacija jiems puikiai žinoma. Jie taip pat pastebi sušilus orams išaugusius keleivių srautus.

Patys matome, kad važiuojančiųjų srautai išaugo, ypač į kapines ar sodus. Ir vairuotojai praneša, taip pat situaciją stebime per naujuose autobusuose įrengtas vaizdo kameras. Tikrai žmonės nevažiuoja susigrūdę kaip silkės statinėje, bet srautai padidėję“, – sako A. Gražys.

Anot jo, jau ruošiamasi paleisti daugiau autobusų, palaipsniui bus grįžtama į prieš karantiną buvusias vėžes. Kol kas atnaujinti bus ne visi, o tik tie maršrutai, kuriais važiuoja daugiausia keleivių.

Dabar stebime maršrutus ir dėliojamės grafikus, autobusai tušti irgi negali važinėti. Artimiausiu metu teiksime prašymą Savivaldybei dažninti autobusus ten, kur didžiausi srautai. To nuspręsti mes vieni negalime. Turime sukviesti komisiją, pateikti argumentus, kodėl reikia paleisti daugiau autobusų. Taip greitai niekas nevyksta“, – teigė Panevėžio autobusų parko direktorius.

 

Komentarai

  • Kodėl koektyvinių sodų’Kaubariškio“,“Vingio“,“Paparčio “ ir kitų virš 300 sodų savininkų, galimai ir daugiau , apsunkinta susisiekimo padėtis, nes ne visi savininkai sodų sklypų turi nuosavus automobilius?Nes sodininkai neturi su kuo nuvažiuoti ir grįžti vakare namo . Laukia-nesulaukia pagalbos iš autobusų parko, kodėl ? Kodėl negalima paleisti autobuso Panevėžys-Karsakiškis normalios darbo dienos eigoje, kad sodininkams būtų galimybė nuvykti ir grįžti ? Dabar važiuojantis į Sodelius autobusas 5,45 val. ir į Geležius 16,40 val. užplanuotas ne sodininkams vežti ? Galimai , veža kažką į darbą Panevėžyje, o po darbo parveža? Šitie autobusų maršrutai neteikia paslaugų sodininkams.

  • Ar tikrai PANEVĖŽIO AUTBUSŲ PARKO ADMINISTRACIJAI yra žinoma situacija, kad sodininkai blaškosi tikėdamiesi rasti kokį autobusą, kuris pavežtų iki sodų Kupiškio kelyje ? Juk nei vienas autobusas nei į Kupiškį, nei į Rokiškį nevažiuoja ? Toks didžiulis Panevėžio autobusų parkas ir neranda galimynės užplanuoti autobusų maršrutą iš Panevėžio iki kokio galinio kolektyvinio sodo Karsakiškio sen. kodėl ? Kodėl pamirštami senjorai ?

  • o Ekranas-2, Šilo sodininkai visai pamiršti…

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų