„Sodra“ Panevėžyje. G. Kartano nuotr.

„Sodroje“ išsikraustymo nuotaikos

„Sodroje“ išsikraustymo nuotaikos

Panevėžio „Sodros“ darbuotojai jau rengiasi didžiosioms kraustynėms.

Netrukus daugiau nei pusantro šimto jos specialistų įsikurs Senamiesčio gatvėje, pastate, kuriame iki praėjusių metų pabaigos dirbo policijos pareigūnai.
O dabartines „Sodros“ patalpas Vasario 16-osios gatvėje užims statybininkai.
Praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį statytas pastatas per ateinančius porą metų pasikeis iš esmės.
Turto banko Turto strategijos ir plėtros departamento direktorės Ingos Liutkevičiūtės teigimu, šiuo metu baigiamos rangos darbų pirkimo procedūros. Jau kitą savaitę tikimasi pasirašyti ir sutartį su būsimaisiais rangovais.
„Tuomet galėsime pasakyti, kas vykdys rangos darbus, kokia jų galutinė vertė. Preliminariai skaičiuojama, kad šio 6,65 tūkst. kvadratinių metrų pastato modernizacija kainuos 8 mln. eurų“, – sako Turto banko atstovė.
„Sodros“ rūmai Panevėžyje atnaujinami paties Turto banko ir Europos Sąjungos lėšomis.
Numatyta apšiltinti stogą ir išorės sienas, pakeisti lauko duris ir langus, suremontuoti bendro naudojimo laiptines, modernizuoti elektros sistemą.
Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems, prie jo įrengta elektromobilių įkrovimo prieiga.
Turto bankas skaičiuoja, kad po kelis milijonus atsieisiančios modernizacijos pastato išlaikymas taps žymiai ekonomiškesnis. Jo metinis energijos suvartojimas mažės bent trečdaliu, o energinio efektyvumo klasė pagerės nuo dabartinės D iki B.
„Taip pat 53 tonomis per metus sumažės ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai“, – pasakoja I. Liutkevičiūtė.
Šie darbai truks apie pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo.
Planuojama, kad atnaujintas pastatas duris vėl atvers 2025 metų pirmąjį pusmetį.

Į miesto galą

Tvarkyti numatytame pastate Vasario 16-osios g. veikia ne tik „Sodros“ Panevėžio teritorinis padalinys ir klientų aptarnavimo bei skambučių centras, bet ir Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius.
Jiems visiems teks ieškoti, kur laikinai prisiglausti.
„Šiuo metu jokie perkraustymo darbai iš Vasario 16-osios g. pastato dar nėra vykdomi. Jie prasidės tik po to, kai bus pasirašyta rangos darbų sutartis. Perkraustymą organizuos rangos darbus vykdysianti įmonė“, – teigė I. Liutkevičiūtė.
Anot jos, kol vyks remontas, abiejų įstaigų darbuotojai įsikurs skirtingose miesto vietose.
Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius laikinai prisiglaus A. Smetonos g. 19 – taip pat Turto banko valdomame pastate.
Šiuo metu čia atliekamas nedidelis remontas ir patalpos pritaikomos laikinųjų naujakurių veiklai.
O „Sodra“ pasirinko nuomotis privačias patalpas Senamiesčio g.
Jai netiko Turto banko pasiūlytas buvęs policijos pastatas Tulpių g. 60.

Senamiesčio gatvėje policijos atlaisvintas patalpas užims „Sodra“. G. Kartano nuotr.

Senamiesčio gatvėje policijos atlaisvintas patalpas užims „Sodra“. G. Kartano nuotr.

 

 

Pasiūlytas netiko

„Sodros“ Panevėžio teritorinio padalinio direktorius Alfonsas Petrauskas sako daiktų nepakuojantys, kol Turto bankas nepaskelbė rangos konkurso nugalėtojo.
Pasak direktoriaus, jo vadovaujamam padaliniui pasiūlytas buvęs policijos pastatas Tulpių g. 60 netinka „Sodros“ poreikiams – jam reikalingas remontas, sudėtinga patekti neįgaliesiems – nėra nei lifto, nei kitų pakilimo priemonių.
Senamiesčio g. 100 esantis pastatas gerokai patogesnis.
Kad tiktų įsikurti maždaug 160 „Sodros“ specialistų, pakako nedidelio remonto – tik išdažyti ir patvarkyti tualetus.
Pasak direktoriaus, su netoliese įsikūrusia kita įmone, turinčia savo valgyklą, bus tariamasi dėl pietų ir „Sodros“ darbuotojams. Dėl permainų dalis jų rotacijos principu dirbs nuotoliu.
„Sodros“ laukia ir dar vienas iššūkis. Modernizuoti rengiamas ir didžiausias Turto banko valdomas objektas Šiauliuose – Ežero gatvėje stovintis „Sodros“ pastatas.

Vieną parduos, kitą pasiliks

Panevėžyje prieš porą mėnesių lankęsis Turto banko direktorius Mindaugas Sinkevičius „Sekundei“ teigė, kad iš Aukštaitijos sostinėje valstybės valdomų maždaug 24 tūkst. kv. m patalpų planuojama pasilikti apie 14 tūkst. kv. m. Siekiant tokio rezultato, dalis pastatų bus modernizuojami, o kiti parduodami.
Turto bankas jau yra perėmęs K. Binkio ir Tulpių gatvėje buvusius policijos pastatus.
K. Binkio g. 14 pastatas, kuriame veikė Migracijos departamento Panevėžio skyrius, dar pernai liepą Vyriausybės nutarimu įtrauktas į parduodamo turto sąrašą.
Lėšos, gautos pardavus šį turtą, bus skirtos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daugiaaukštės aiktelės statyboms finansuoti.
Kas nutiks su likusiu tuščiu pastatu Tulpių g. 60, kol kas jo šeimininkas Turto bankas atsakymo neturi.
„Šiuo metu analizuojame visą Panevėžyje valdomo valstybės nekilnojamojo turto portfelį, o kartu ir objekto, esančio Tulpių g. 60, panaudojimo galimybes. Manome, kad šis objektas galėtų likti Turto banko valdomo nekilnojamojo turto portfelyje. Jį iš esmės atnaujinus, atsirastų galimybė ten perkelti dalį klientų“, – teigė I. Liutkevičiūtė.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų