V. Blinkevičiūtė ir R. Vyžintas

Socialdemokratas R. Vyžintas: „Panevėžys sėkmingas tiek, kiek sukuria galimybių savo gyventojams“

Socialdemokratas R. Vyžintas: „Panevėžys sėkmingas tiek, kiek sukuria galimybių savo gyventojams“

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio skyrius rimtai ruošiasi artėjantiems savivaldos rinkimams. Į juos veda skyriaus pirmininkas, ilgametis Panevėžio miesto tarybos narys Ramūnas Vyžintas. Jis ir partijos kandidatas į miesto merus.

Ramūnas Vyžintas – įdomi, susiformavusi ir įvairialypė asmenybė:  politikas, verslininkas, lakūnas. Jis pabrėžia, kad gyvenimo patirtis suteikia stiprybės ir drąsos kandidatuoti į patį svarbiausią – mero – postą.

„Baigiau dabartinį Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir esu transporto inžinierius. Baigus mokslus, pirmoji darbovietė – Panevėžio miškų ūkio gamybinis susivienijimas. Čia pamačiau, kas  yra stiprūs žmonės – silpnų ten nebuvo. Pirmoji darbovietė suformuoja visą tolesnę žmogaus profesinę veiklą. Taip buvo ir man, nes „kietesnių“ vyrų, kokius sutikau ten, daugiau neteko sutikti“, – aiškina R. Vyžintas ir teigia, kad šis darbas jį suformavo kaip asmenybę.

Pasak kandidato į Panevėžio merus, tolesnė profesinė patirtis klostėsi gana įdomiai.

„Dirbdamas Panevėžio miškų ūkio gamybiniame susivienijime, 1990–1991 metais studijavau Lietuvos vadybos akademijoje įmonių vadybą. Išmokau anglų kalbą ir rinkodaros bei valdymo ir vadybos pagrindų. Tos žinios leido 1993-iaisiais įkurti privatų verslą. Šiemet įmonei sukanka 30 metų“, – pasakoja  R. Vyžintas ir prisimena, kaip pateko į politinius postus.

„Politikoje esu nuo 2000 metų ir įsitraukiau į ją drauge su amžiną atilsį lakūnu Vytautu Lapėnu. Ketvirtą kadenciją dirbu Panevėžio miesto savivaldybės taryboje. Buvau Panevėžio apskrities viršininku, buvau Panevėžio mero pavaduotoju, laikinai teko vaduoti merą ir dirbau Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju“, – pristato darbus R. Vyžintas.

Išvardijęs visus asmenybės formavimosi etapus, R. Vyžintas paaiškina, kodėl atėjo laikas pakeisti dvi kadencijas meru buvusį ir dar esantį Rytį Račkauską.

„Taip sutapo, kad Panevėžiui pradėjus vadovauti R. Račkauskui, Europos Sąjunga didiesiems Lietuvos miestams skyrė dešimtis milijonų eurų būtent viešosioms erdvėms sutvarkyti. Už Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšas sutvarkytos aikštės, skverai, parkai. Tiems darbams atlikti tiko R. Račkauskas – jis architektas. Aišku, kai kurie projektai vėlavo, jie labai pabrango, tad dalis jų taip ir liko neįgyvendinti.

R. Vyžintas mano, kad kartais per ilgai užsibuvus vadovo kėdėje norima įgyvendinti globalius projektus, bet pamirštami paprastą panevėžietį liečiantys sprendimai.

„Būtina matyti visą Panevėžį – lopšelius-darželius, mokyklas, nerenovuotas kultūros, sporto ir kitas įstaigas, automobilių stovėjimo aikšteles daugiabučių namų kiemuose, sovietmetį menančias mažąsias gatves. Reikia išgirsti kiekvieną panevėžietį. Neužtenka įdėti naujus langus ir sutvarkyti stogą, reikia rimto požiūrio į renovaciją. Todėl mes siūlome kurti teisingą ir augantį Panevėžį, kur miesto bendruomenė būtų girdima ir galėtų turėti įtakos sprendžiant kito ES finansinio periodo, 2021–2027 m., lėšų panaudojimą. Numatoma, kad Panevėžys gaus apie 30 mln. eurų. Pažadu, kad išrinkus mane meru šios lėšos bus nukreiptos minėtiems darbams. Sutvarkėme viešąsias erdves, o dabar atėjo laikas spręsti paprastas, eilinį panevėžietį liečiančias problemas“, – aiškina R. Vyžintas.

Politinė reklama bus apmokėta iš Socialdemokratų partijos PK sąskaitos. Užs. Nr. 55684

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų