"Sekundės" archyvo nuotr.

Socialdemokratai sudėliojo rinkimų scenarijų

Socialdemokratai sudėliojo rinkimų scenarijų

Partijoms dėliojant savivaldos ir tiesioginių merų rinkimų scenarijų, potencialaus lyderio Egidijaus Gaidamavičiaus pavasarį palikti Panevėžio socialdemokratai baigė kurti naują planą, kaip paimti valdžią Aukštaitijos sostinėje.

Ketvirtadienio vakarą vykusiame partijos Panevėžio skyriaus visuotiniame susirinkime socialdemokratai patvirtino sąrašą kandidatų į miesto Tarybą ir jo svarbiausią figūrą – kandidatą į miesto merus.

Pastarąjį Panevėžio kairieji rinkosi iš trijų partiečių – verslininko Ramūno Vyžinto ir dabartinių miesto Tarybos narių Donato Degenio bei Janinos Gaidžiūnaitės.

Pastarieji abu, nors ir neša partijos vėliavą kairiesiems atstovaudami svarbiausiame savivaldos valdymo organe – Taryboje, renkant kandidatą į merus didelio politinių bendražygių palaikymo nesulaukė.

Pirmajame slapto balsavimo ture Ramūnas Vyžintas surinko 35, Donatas Degenis 22 ir Janina Gaidžiūnaitė 18 balsų. Antrajame ture nugalėjo R. Vyžintas, surinkęs didžiąją daugumą (42) palaikymo balsų. Jis ir tapo partijos savivaldybių rinkimų sąrašo lyderiu ir kandidatu į Panevėžio miesto merus.

R. Vyžintas politikoje nuo 2000 metų. Tris kadencijas dirbo miesto Taryboje, ėjo Panevėžio apskrities viršininko, miesto vicemero pareigas, šią kadenciją dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju iki tol, kol socialdemokratai pareiškė pasitraukiantys iš Panevėžio valdančiosios daugumos į opoziciją.

Tame pačiame skyriaus susirinkime patvirtintas 29 kandidatų į Panevėžio savivaldybės Tarybą sąrašas. Jame dėl galimybės ateinančius ketverius metus dirbti Taryboje rungsis ilgametis „Žemynos“ gimnazijos direktorius, nuo lapkričio šias pareigas užleisiantis konkursą joms užimti laimėjusiam kolegai, Romualdas Grilauskas, buvęs „Senvagės“ pagrindinės mokyklos direktorius Kazimieras Armonavičius, taip pat dabartiniai miesto Tarybos nariai Povilas Vadopolas, Donatas Degenis, Janina Gaidžiūnaitė. Socialdemokratų Panevėžio skyriaus pirmininko pareigas keletą mėnesių einantis Andrius Busila, netapęs kandidatų rinkimuose sąrašo lyderiu, irgi bandys bent jau patekti miesto Tarybą.

Komentarai

  • Tai kas Grilauskui susisuko, kad su socdemais eina?

    • tikriausiai tamstai, iš pavydo, vidurius susuko, kad taip apie garbingą žmogų kalbi…

      • Klausimas, tai tik klausimas, nesinervinkit. Kai socdemų skyriuj sėdi tokie kaip degenis, sunku suprasti, ką ten gali veikti Grilauskas

  • na kad jis kažkaip blaškosi iš vienos partijos prie kitos, nori posto………Seniai kaip ir nedirbo, buvo prie sotaus lovio.

  • Gaidziunaite dar nori i merus ? O siaube ! Tai bobulei jau laikas prie peciaus sedeti ir vilnones kojines megzti…

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų