Smurtu kaltinamo darželio vadovei – įspėjimas

Smurtu kaltinamo darželio vadovei – įspėjimas

Tyla gera byla, bet ji galimą smurtą lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ nuslėpusiai vadovei Vidai Klyvienei kainavo įspėjimą.

Tokį sprendimą trečiadienį priėmė jos darbdavys – Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas, kai išnagrinėjo specialiai Savivaldybėje suburtos darbo komisijos pateiktas rekomendacijas dėl prieš mėnesį minėtą darželį sukrėtusio įvykio.

„Sekundė“ jau rašė, kaip auklėtojos padėjėją tėvai apkaltino tąsius penkiametį berniuką. Pagriebtas už sprando vaikas išsprūdo iš moters rankų ir griuvo. Po šių įvykių ant berniuko odos liko įbrėžimų ir guzas galvytėje.

Tokie auklėjimo metodai darželyje gal ir nebūtų buvę pastebėti, jei ne sukilę vaiko tėvai. Dėl sužaloto vaiko sunerimusi mama pirmiausia nusprendė pasikalbėti su įstaigos vadove. Ši sukvietė vaiko gerovės komisijos posėdį, pasikvietė tėvelius, tačiau galiausiai situaciją ėmė švelninti savo darbuotojos naudai.

Pažadėjusi, kad auklėtojos padėjėjai skirs įspėjimą ir nesuteiks premijos metų gale, vadovė apie kilusį konfliktą nebepranešė nei Vaiko teisių apsaugos tarnybai, nei policijai.

Tačiau į kovą dėl auklėtinių stojo dar daugiau tėvelių. Jie jau kitą dieną susirinko į darželį rinkti parašus, kad smurtu įtariama auklėtoja būtų atleista.

Įspėjo

Taip šis įvykis pateko į viešumą ir praėjus trims dienoms po incidento su vaiku lopšeli-darželio direktorė nusprendė apie situaciją pranešti atsakingoms tarnyboms. Tik toks „skubumas“ jai kainavo dėmę pačios darbe.

Už tai, kad laiku neinformavo Vaiko teisių apsaugos tarnybos, Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus bei policijos, V. Klyvienė buvo svarstoma specialiai suburtos komisijos. Jos nariai praėjusią savaitę daug diskutavo ir galiausiai savo rekomendacijas ir pareigą priimti galutinį sprendimą perdavė Panevėžio miesto merui Ryčiui Račkauskui.

„Buvo daug ginčų ir reikėjo papildomai aiškintis daug dalykų. Bet galiausiai mes nusprendėme, kad sprendimą turi priimti tiesioginis direktorės darbdavys – meras. Mes jam pateikėme rekomendacijas, jų komentuoti nenorėtume“, – dar penktadienį sakė komisijos atstovė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Trečiadienį savo verdiktą lopšelio-darželio „Nykštukas“ vadovei paskelbė ir miesto vadovas. Jis skyrė V. Klyvienei įspėjimą. Šio, pasak mero, užtenka vertinant patį nusižengimą.

Lopšelio–darželio „Nykštukas“ vadovė Vida Klyvienė kaltinama bandymu nuslėpti smurto prieš mažametį įvykį. V. Bulaičio nuotr.

O atsižvelgdamas, kad panašūs įvykiai, kai minėta įstaiga neinformuoja steigėjų apie problemas, kartojasi, R. Račkauskas surašė rekomendacijas pavaldinei.

Jose siūloma direktorei siekiant saugumo darželyje laikytis teisės aktų, nustatančių reagavimo į galimo smurto atvejus, tvarkos. Taip pat įpareigojama užtikrinti tinkamą atsakomybę už saugios aplinkos darželyje ir už jo ribų taikymą bei užtikrinti, kad vaikų saugumas nenukentėtų ir jos pačios atostogų metu.

Darbuotoja susirgo

Be šių sąlygų, vadovė turės Savivaldybę informuoti, kaip vyksta ikiteisminis tyrimas dėl galimo smurto prieš mažametį. Policija šį įvykį vis dar tiria.

Kol nebus ikiteisminio tyrimo ir teismo rezultatų, kalbėti su „Sekunde“ apie gautą įspėjimą bei visą situaciją nepanoro ir pati V.Klyvienė.

Įtariamąja tapusi jos darbuotoja nuo pat įvykių paviešinimo pradžios susirgo ir nedirba.

„Nenoriu nieko komentuoti, kas bus su darbuotoja, – lauksiu teismo sprendimo“, – teigė pašnekovė.

Šioje istorijoje nukentėjęs penkiametis darželį toliau lanko.

 

Komentarai

  • Apie smurtą visos institucijos sužinojo po 3 dienų, ką būtų pakeitę, jei apie įvykį sužinotų po valandos ar dviejų? Ar meras su VTA specialistėmis papūstų vaikui skaudamą vietą, kad mažiau skaudėtų?

    • Nu jau gal je tamstai spręst? Palikim VT specialistams, jie ir nutars, ką daryt ir ko be

  • O viskas gerai dėl to, kad rudenį vakarop iš šito darželio vaikelis išėjo darbuotojų nepastebėtas? Ar skirdamas įspėjimą meras apie šitą incidentą žinojo?

    • Atsakyti
  • Pavakary privažiuoja mašinukė atbula prie darželio vartų.Bagažinė atsidaro, iš darželio atėjusi moteriškaitė įmeta į bagažinę didelį MAXIM pridėtą maišą,greitai įsėda į mašinukę ir žich viskas nuvažiuoja.Visgi smalsu ,ką ten maiše išvežė iš darželio??

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų