P. ŽIDONIO nuotr.

Smėlynės gatvei rinksis rangovus

Smėlynės gatvei rinksis rangovus

Vienos svarbiausių Panevėžyje ir tuo pačiu bene labiausiai apgailėtinos būklės Smėlynės gatvės planuojamą rekonstrukciją bandoma judinti į priekį, tačiau tik mažais žingsneliais.

Panevėžio savivaldybė paskelbė konkursą sutvarkyti atkarpai nuo naujai nutiestosios Šiaurinės gatvės iki miesto ribos.

Potencialių rangovų pasiūlymų laukiama iki sausio vidurio.

Kiek daugiau nei 800 metrų Smėlynės gatvės kapitališkai sutvarkyti numatyta beveik 2 mln. eurų.

„Miesto Tarybos sprendimas dėl gatvės remonto viešųjų pirkimų priimtas. Rekonstrukcijos projektas šiek tiek pakoreguotas pagal darbo grupės pastabas“, – sako Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

Anot jo, rekonstrukcijos metu taip pat numatyta įrengti Šiaurinės ir Smėlynės gatvių žiedinę sankryžą.

Starto norėtų pavasarį

D. Linkono teigimu, tikimasi rangovą išsirinkti žiemą, kad kelininkai į darbus galėtų kibti balandį ar gegužę.

Projekte numatyta iš naujo perkloti 4 eismo juostų gatvę su šaligatviu, dviračių taku. Dalyje atkarpos atnaujinti nuotekų tinklus.

Šią gatvės atkarpą sutvarkyti numatyta iki 2023-iųjų rudens. Įpusėjus šiuos darbus, pasak D. Linkono, bus ruošiamasi kitam Smėlynės gatvės remonto etapui.

„Visas rekonstrukcijos projektas apima Smėlynės gatvę nuo geležinkelio pervažos iki miesto galo. Į kitą gatvės pusę, link miesto centro, kapitalinis remontas neplanuojamas. Šioje dalyje danga neseniai atnaujinta“, – teigia vedėjo pavaduotojas.

Šioje, sutvarkytoje, atkarpoje, pasak D. Linkono, suplanuotas tik automobilių stovėjimo aikštelės Trumpojoje gatvėje, priešais Respublikinę Panevėžio ligoninę, įrengimas.

Vedėjo teigimu, jei Savivaldybės galimybės leis, ketinama atnaujinti ir pėsčiųjų takus Smėlynės gatvės dalyje link miesto centro.

Apgailėtinos būklės Smėlynės gatvė rengiamasi remontuoti etapais ir pradėti nuo galo. P. ŽIDONIO nuotr.

Apgailėtinos būklės Smėlynės gatvė rengiamasi remontuoti etapais ir pradėti nuo galo. P. ŽIDONIO nuotr.

Trimetis planas

Ilgą laiką Smėlynės gatvės remontui kliudė finansavimo problemos. Lėšų šiam projektui anksčiau buvo tikimasi iš valstybės rezervo. Tačiau Panevėžio planą dar 2021-ųjų vasarą Smėlynės gatvę uždaryti kapitaliniam remontui Vyriausybė paleido vėjais.

Susisiekimo ministerijai pateiktoje paraiškoje dėl Smėlynės gatvės remonto darbų buvo prašoma skirti 1,2 mln. eurų. Finansavimo iš valstybės rezervo paprastai sulaukdavo pagal patvirtintą metodiką vertinamos ir daugiausia balų surinkusios paraiškos. Nors šiose lenktynėse dėl valstybės pinigų strateginės Smėlynės gatvės projektas turėjo nemažai šansų, vasarį vykusiame Vyriausybės posėdyje Panevėžio projektas nesulaukė palaikymo.

Dabar, pasak D. Linkono, tokius darbus Savivaldybei planuoti bus lengviau. Vyriausybė patvirtino trejų metų finansavimo iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos kišenės planus savivaldybėms.

Panevėžys trejiems ateinantiems metams gauna daugiau nei 3 mln. eurų kelių infrastruktūrai. Smėlynės gatvės remontas taip pat patenka į šį trimetį planą.

„Kito mėnesio pradžioje rinksis darbo grupė ir atrinks tvarkomas gatves. Jos prioritetine tvarka jau įtrauktos į sąrašą, kurį Taryba patvirtino. Bet bus darbo dėliojant kriterijus, derinant, analizuojant, žiūrint, kur reikia naujos statybos, kur kitų darbų. Pagal naują tvarką bus tvarkomi pėsčiųjų ir dviračių takai“, – aiškino pavaduotojas.

Dalį lėšų remontams turės prisidėti ir pats Panevėžys.

„Kol kas labai tikimės, kad Smėlynės projektas pajudės – viešieji pirkimai įvyks. Panevėžiečiams jau labai reikia šių pokyčių“, – tikisi D. Linkonas.

Ant politikų stalo – dar viena gatvė

Panevėžio politikai jau artimiausiame Tarybos posėdyje spręs ir dėl dar vienos intensyvaus eismo gatvės remonto.

Jau paruoštas projektas rekonstruoti Beržų gatvės atkarpą tarp Pilėnų iki Ramygalos gatvių.

Čia turėtų būti įrengta taip pat 4 juostų gatvė su atnaujintais pėsčiųjų ir dviračių takais. Bus sutvarkytas ir apšvietimas.

Kitais metais užbaigti žadama pradėtus K. Naruševičiaus, Elektronikos gatvių remontus, į 2023-iuosius nusikels ir Bendrijų gatvės pabaigtuvės.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų