Povilas Urbšys. „Sekundės“ nuotr.

Šmeižtu kaltinamas P. Urbšys stos prieš teismą

Šmeižtu kaltinamas P. Urbšys stos prieš teismą

Panevėžio apylinkės teismas šiandien renkasi į pirmąjį posėdį civilinėje byloje, kurioje Seimo nariui Povilui Urbšiui teks atsakyti už viešai išsakytus savo žodžius.

Verslininkas, krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentas Alvydas Bieliauskas kreipėsi į teismą dėl garbės ir orumo pažeidimo bei tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo po to, kai P. Urbšys žiniasklaidai pareiškė, jog „jo (A. Bieliausko – aut. past.) kišenėje sėdi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai, todėl visai nenuostabu, jog galėjo vykti tam tikri sandoriai.“

Po tokių politiko išvedžiojimų A. Bieliauskas nusprendė su seimūnu teisme pasiaiškinti, kas yra etika.

„Manyčiau, P. Urbšys elgiasi labai neatsakingai“, – anksčiau „Sekundei“ yra komentavęs verslininko advokatas Andrius Budvytis.

Advokatas atkreipė dėmesį, jog po to, kai teismui buvo pateiktas ieškinys, parlamentaro retorika pakito.

„Tarsi bandydamas pateisinti, kas jau buvo pasakyta, nes turbūt ir pats suprato, kad peržengė ribas, P. Urbšys dabar komentuoja situaciją apie kitus Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narius, akcentuodamas, kad tai jo nuomonė. Nors pirminiame P. Urbšio pasisakyme jo žodžiai buvo pateikti kaip teiginys ir išimtinai nukreipti į A. Bieliauską. Todėl verslininkas pats absoliučiai savarankiškai, nederinęs savo pozicijos su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmais, pateikė ieškinį dėl asmeniškai jį liečiančių teiginių“, – kovo mėnesį kalbėjo advokatas.

Pasak advokato, P. Urbšys, leidęs sau kaip teiginį pateikti prielaidas apie A. Bieliausko neva daromą įtaką, taip pat piktnaudžiauja organizacijos – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, vienijančių ir ginančių regiono verslininkus, dalykine reputacija ir tą daro labai neatsakingai.

P. Urbšys anksčiau yra teigęs, jog nesąs nusiteikęs atsiprašyti už savo žodžius.

„Aš tikrai niekada neišsižadėsiu savo teiginio, kad ta priklausomybė nuo A. Bieliausko Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų yra. Nes jų prezidentas yra ne kas kitas, o Sigitas Gailiūnas, kuris vadovauja įmonei „Lietkabelis“, o jos vienintelis savininkas yra A. Bieliauskas“, – dar kovo mėnesį „Sekundei“ komentavo P. Urbšys.

S. Gailiūnas rūmų prezidentu renkamas dar nuo 2007-ųjų. Praėjusių metų lapkritį juo perrinktas dar vienai ketverių metų kadencijai, kai iš 137 asamblėjoje dalyvavusių rūmų narių jo kandidatūrą palaikė absoliuti dauguma – 136. Rūmų prezidentą rinkę Panevėžio krašto verslininkai nė nesvarstė kitų alternatyvų ir nekėlė kitų kandidatūrų. S. Gailiūnas pastaruosius porą metų vadovavo ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmams, kol pernai spalį šių prezidentu išrinktas Rimas Varkulevičius.

 

Komentarai

Rodyti visus komentarus (25)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų