Slaugytojai – pacientų ir gydytojų ramstis

Slaugytojai – pacientų ir gydytojų ramstis

Slaugytojai mūsų visuomenėje vis dar nepelnytai slepiasi gydytojo šešėlyje.

Tačiau jie pirmieji atskuba prie paciento. Slaugytojai – savotiškas tiltas tarp pacientų ir artimųjų, o jų padrąsinantis žodis ir atsidavimas neabejotinai yra sėkmingo gydymo garantas.

Tarptautinę slaugytojų dieną padėkota Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugytojams.

Nematomas priešas įveiktas

Į miesto Bendruomenių rūmus visas šioje įstaigoje dirbančias slaugytojas pakvietęs ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas pabrėžė: jų darbas – nelengvas, bet turintis didelę prasmę. Slaugytojai šalia žmogaus yra nuo pat gimimo iki paskutinio atodūsio. Be didžiulio slaugytojų triūso būtų buvę sunku atremti ir dvejus metus trukusius pandemijos iššūkius.

„Šiandien norėtųsi kalbėti apie slaugytojus ir slaugos reikšmę medicinoje. Dėl jūsų stiprybės ir darbštumo įveikėme priešą vardu COVID-19. Visi prisimename, kad pacientų buvo labai daug, bet susirgusių kolegų dar daugiau. Kiekvieną rytą tekdavo spręsti dilemą – kas šiandien užtikrins budėjimą, kas eis dirbti į postą. Tik dėl slaugytojų milžiniškų pastangų ir geranoriškumo pandemiją atlaikėme garbingai“, – dėkojo A. Skorupskas.

„Pandemijos iššūkių akivaizdoje visi pamatė, kokia svarbi slaugytojų profesija, bet kartu labai trapi ir dažnai neapsaugota.“

A. Volotkaitė

Pasak ligoninės vadovo, medicinoje toną užduoda gydytojas, bet slaugytojas yra arčiausiai pacientų ir jų artimųjų.

Ir gydymo sėkmė didele dalimi priklauso nuo slaugytojo profesionalumo, atjautos, žmogiško dėmesio, nuoširdaus bendravimo.

„Kad kasdienybės rutina neužgesintų prasmingo gyvenimo džiaugsmo, rūpestingos rankos nepavargtų, o gėrį dalijančios širdys taptų dar turtingesnės!“ – linkėjo A. Skorupskas.

Didžiausias ramstis

Pasveikinti slaugytojų profesinės šventės proga atvykęs Panevėžio meras Rytis Račkauskas įteikė padėkos raštus už atsidavimą darbui ir nuopelnus geriausiems slaugytojams.

„Džiaugiuosi galimybe asmeniškai bei visų panevėžiečių vardu pasakyti jums ačiū. Už profesionalumą ir gerumą, už rūpestį ir kantrybę, už tai, kad ne tik atliekate savo darbą, bet būnate ramsčiu tiems, kuriems to labiausiai reikia. Tegul pacientų šypsenos ir nuoširdus dėkingumas būna kasdienis jūsų darbo palydovas“, – kalbėjo R. Račkauskas.

Lyderių darbas

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos prezidentė Aušra Volotkaitė pasidžiaugė, kad pagaliau po sunkių pandeminių metų ir vėl galima gyvai susitikti.

Tarptautinė slaugytojų taryba šiuos metus paskelbė slaugytojų – lyderių metais. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į slaugytojo profesiją, būtinybę investuoti į slaugytojo mokslą, lavinimą, darbo sąlygas, į slaugytojų lyderystę.

„Pandemijos iššūkių akivaizdoje visi pamatė, kokia svarbi slaugytojų profesija, bet kartu labai trapi ir dažnai neapsaugota. Profesinės šventės metu linkiu savyje atrasti lyderystę: būti lyderiu prie paciento lovos, kad galima būtų jam kuo geriau padėti, būti lyderiu mokslo srityje, kad galima būtų tobulėti. Būti lyderiu savo profesijos srityje, kad siektumėte profesinės pažangos ir gerovės“, – į šventinį vakarą susirinkusiems slaugytojams linkėjo A. Volotkaitė.

O Sveikatos priežiūros ir farmacijos kompetencijų centro atstovė Margarita Galiauskienė palinkėjo išmokti didžiuotis savo profesija ir tuo, kokį prasmingą darbą slaugytojai atlieka kiekvieną dieną.

slaugytojams surengtą šventę atvyko ir Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės dalis kolektyvo. G. Kartano nuotr.

Slaugo ne tik moterys

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje darbuojasi 702 slaugytojai, iš kurių du – vyrai.

Slaugytojų mama vadinama Respublikinės Panevėžio ligoninės Slaugos administratorė Jolanta Gertienė teigė, kad didžioji dalis – net 43 proc. slaugytojų vidutinio amžiaus – 45–55 metų.

Kasmet kolektyvą papildo iki dviejų dešimčių naujų slaugytojų.

J. Gertienė pasidžiaugė ne tik nuveiktais darbais, nugalėta pandemine situacija, bet ir su didžiuliu atsidavimu ir atsakomybe dirbančiais kolegomis.

„Leonardas Da Vinčis sakė, kad garbė yra sąžiningo ir sunkaus darbo rezultatas. Atsigręžę į praeitį galime pamatyti, kad tikrai buvo sunku, tai buvo kupini iššūkių ir sudėtingų sprendimų metai. Tai reikalavo pagalbos vienas kitam, susitelkimo, išmokė naujų patirčių. Noriu pasidžiaugti slaugytojų kantrybe, didžiuliu noru padėti. Slaugytojo darbas yra kertinis, tai tiltas tarp pacientų ir gydytojų, padedantis gyti, judėti į priekį ir neprarasti vilties. Ateinantys metai atneš savų iššūkių, bet esu tikra, kad jūs įveiksite“, – savo komandai už atsidavimą darbui dėkojo J. Gertienė.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas (pirmas iš dešinės),
sveikindamas slaugytojus, pabrėžė, jog ir gydymo sėkmė daug priklauso nuo slaugytojo
profesionalumo, atjautos, žmogiško dėmesio, nuoširdaus bendravimo. G. Kartano nuotr.

Nusilenkti visiems slaugytojams

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Panevėžio skyriaus direktorė, ligoninės I Kardiologijos skyriaus vyr. slaugytoja Rasa Masienė palygino, kad kaip dangus be žvaigždžių, taip gydytojai be komandos – kaip be rankų.

Pastarieji dveji metai buvo pilni iššūkių, o slaugytojai buvo tie, kurie visą laiką išliko labai arti visų šių negandų.

„Iš tiesų šiandien galime jaustis nugalėtojais, galime sveikinti vieni kitus pasiekę bendrą tikslą. Tik savo profesionalumu, nuoširdumu, kompetencija, tolerancija, nesuskaičiuojamomis darbo valandomis pasiekėme tokį rezultatą. Ši diena yra tokia, kai norisi nusilenkti visiems ir visoms slaugytojoms“, – kalbėjo R. Masienė.

Po oficialiosios renginio dalies Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugytojų laukė nuotaikingas „Žemaitukų“ koncertas bei jaukūs pokalbiai prie kavos puodelio.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų