P. Židonio nuotr.

Slaugos ligoninėse tuštėjimo metas

Slaugos ligoninėse tuštėjimo metas

Liko kiek daugiau nei pusmetis, per kurį slaugos ligoninėse drastiškai sumažės vietų. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) įsitikinusi: 20–30 proc. jose gulinčiųjų pakaktų paslaugų namuose.

Vien Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė turės sumažėti daugiau kaip šimtu lovų. Jau dabar į ją patekti itin sudėtinga, o ligoniams iš kitų savivaldybių ar sutinkantiems netgi mokėti už vietą slaugos ligoninėje durys visai užvertos.

„Nuo gegužės planuojame pereiti prie naujos tvarkos. Anksčiau to padaryti negalėjome, nes turime labai didelį pacientų skaičių. O lovų skaičių turėsime sumažinti visu šimtu ar net daugiau. Jau dabar priimame tik siunčiamus iš ligoninės pacientus ir tik panevėžiečius. Iš namų pacientų praktiškai nepriimame, nebent labai sunkius ligonius, turinčius nuolatinės slaugos poreikį“, – teigė Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės laikinoji direktorė Margarita Janušonienė-Žilinskienė.

Šiuo metu čia gydomi 258 pacientai, nors vietų yra 245-ios.

Po reformos jų liktų dar šimtu mažiau.

Jau artimiausiu metu iš slaugos ligoninės bus išrašomi pacientai, paguldyti metų pradžioje. Nors artimieji ir sutiktų mokėti už jų priežiūrą, tokios paslaugos įstaiga teikti nebegalės.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 14 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų