"Sekundės" nuotr.

Skirtos lėšos naujam Kniaudiškių parkui

Skirtos lėšos naujam Kniaudiškių parkui

Aplinkos ministro įsakymu Panevėžio miesto savivaldybės parengtam Kniaudiškių parko sutvarkymo projektui skirta daugiau kaip 525 tūkst. Eur investicijų.

Finansavimo sutartis turėtų būti pasirašyta gegužės–birželio mėnesiais. Miesto indėlis – beveik 93 tūkst. Eur.

Panaudodama ES lėšas Savivaldybė siekia sutvarkyti Kniaudiškių parką – 7,7 ha teritoriją tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių. Šiuo metu apleista žalioji zona bus pritaikyta bendruomenės poilsio ir rekreacijos reikmėms.

Bus pašalinti menkaverčiai, ne vietoje augantys medžiai, krūmai, nugenėtos šakos, formuojami nauji želdiniai, įrengta pažintinė, poilsio infrastruktūra, įėjimai į parką, automobilių stovėjimo aikštelės, lankytojų informacijos ir edukacijos centras, pėsčiųjų, dviračių ir kt. takai, ramaus ir aktyvaus poilsio zonos, aikštelės su laužavietėmis, mažoji architektūra, apšvietimas ir kt.

Pasirašius finansavimo sutartį, bus tęsiamas projektavimas, skelbiamas konkursas rangos darbams. Statybos turėtų prasidėti 2020 m.

Artimiausiu metu panevėžiečiai bus kviečiami į pažintinę ekskursiją po būsimą parką. Apie datą ir laiką Savivaldybė informuos papildomai.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų