P. ŽIDONIO nuotr.

Skiepus už kyšius klastojusiems – baudžiamoji atsakomybė

Skiepus už kyšius klastojusiems – baudžiamoji atsakomybė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iajame skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.

Už neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus gresia baudžiamoji atsakomybė. Šešiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – nušalinimas nuo pareigų, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas spalio 20 d. gavus informaciją, kad vienos sostinės poliklinikos medicinos darbuotojai galimai ima kyšius iš asmenų per tarpininką už savo neteisėtą veikimą – už tai, kad medicinos darbuotojai į www.esveikata.lt duomenų bazę įrašytų klaidingus duomenis apie asmenų pasiskiepijimą nuo COVID-19, žinant, kad tomis datomis šie asmenys poliklinikoje nesilankė ir jokiomis vakcinomis nesiskiepijo. Taip asmenys neteisėtai įgijo galimybių pasus ir, neturėdami teisinio pagrindo, naudojosi paslaugomis, kuriomis galima naudotis tik turint galimybių pasą. Tokie veiksmai kėlė pavojų ir grėsmę žmonių sveikatai, pabrėžiama Vilniaus apskrities policijos pranešime.

Policijos turima informacija, šiomis „paslaugomis“ galėjo pasinaudoti daugiau nei 200 asmenų.

Ikiteisminiame tyrime įtariamiesiems Vilniaus apylinkės teismo nutartimis paskirtos kardomosios priemonės – nušalinimas nuo pareigų, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų