Asociatyvi nuotr.

Skelbiamas skraidančiojo šaudmens kūrimo konkursas

Skelbiamas skraidančiojo šaudmens kūrimo konkursas

Skatinant Lietuvos gynybos pramonės augimą bei mokslo institucijų domėjimąsi gynybos technologijomis Krašto apsaugos ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra inicijavo lietuviško skraidančio šaudmens (angl. loitering munition) sukūrimo projekto konkursą ir kviečia jame dalyvauti Lietuvos įmones, mokslo ir studijų institucijas.

Taktinio lygmens skraidantysis šaudmuo yra iki šiol kitų šalių kariuomenėse naudotas gana naujas kovos pajėgumas, kuris būtų naudingas ir Lietuvos kariuomenėje tiek atgrasymo, tiek gynybos tikslais.

Didžiausias galimas projekto finansavimas iš Krašto apsaugos ministerijos lėšų – iki 300 tūkst. Eur.

„NATO ir Europos Sąjungos sąjungininkai pažymi inovacijų, mokslinių tyrimų, naujų technologijų vystymo svarbą ir jų aktualumą kuriant gynybos pajėgumus. Tokie projektai yra puiki galimybė ir Lietuvos mokslo bei verslo atstovams įsitraukti į Lietuvos kariuomenei svarbių technologijų kūrimą bei vystymą, tuo pačiu prisidedant prie Lietuvos gynybos pramonės stiprinimo“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Šiuolaikinių konvencinių ir nekonvencinių karo konfliktų patirtis rodo, kad kariuomenių padalinių veiksmams vis didesnę įtaką daro įvairių tipų skraidantysis šaudmuo. Skraidančiojo šaudmens sistemos atlieka ne tik kinetinius veiksmus, bet ir iš dalies žvalgybos funkcijas.

Konkurse dalyvaujančių įmonių bus prašoma sukurti taktinio lygmens skraidančiojo šaudmens, kurio paskirtis – naikinti nešarvuotąją techniką ir gyvąją jėgą, prototipą, pasiūlyti novatoriškus ir ekonomiškus skraidančiojo šaudmens modelio variantus.

Kaip sako krašto apsaugos viceministras, kviesdami konkurse dalyvauti Lietuvos mokslo ir studijų institucijas ir įmones, norima paskatinti Lietuvos gynybos pramonę priimti inovatyvius ir ekonomiškus sprendimus gynybos sektoriuje, tobulinti kovinių dronų technologijas ir ateityje susikurti galimybę dalyvauti tiekimo grandinėse, įvertinti serijinės gamybos galimybes Lietuvoje.

Gynybos technologijų vystymo Lietuvoje programa yra įgyvendinama 2021-2023 m. Jos tikslas – stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus ir spartinti Lietuvos gynybos pramonės plėtrą. Programos lėšomis yra remiami įmonių ir mokslo ir studijų institucijų projektai, skirti gynybos technologijų kūrimui ir vystymui bei kofinansuojamas jų dalyvavimas Europos gynybos fondo projektuose.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų