P. Židonio nuotr.

Skelbia karą užimantiems vietą

Skelbia karą užimantiems vietą

Jau daugiau nei metus nebenaudojamų automobilių, paliktų daugiabučių kiemuose ir gatvėse, savininkams iš karto taikoma administracinė atsakomybė, tačiau Panevėžyje tokių lūženų vis tiek netrūksta. Miesto Savivaldybė jau ėmėsi tokių kledarų pripažinimo bešeimininkiais procedūrų, kad galėtų juos utilizuoti.

Transporto priemonės savininkas privalo užtikrinti, jog bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikomi eksploatuoti netinkami automobiliai.

Šiuo metu miesto Savivaldybė ėmėsi darbo dėl 19-os tokių automobilių.

Iš jų 12-os savininkams išsiųsti įspėjimai, kitiems jau pildomi baudų protokolai.

Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Tado Martinaičio teigimu, per visus praėjusius metus surašyti 142 patikrinimo aktai.

Iš jų dešimčiai savininkų, neįvertinusių Savivaldybės siųsto įspėjimo rimtumo, skirtos baudos. Dar keturios tokios ratuotos senienos atsidūrė Savivaldybės žinioje.

Vedėjo manymu, tokio dydžio miestui kaip Panevėžys tiek nebenaudojamų automobilių nėra itin daug. Tačiau vienus patraukus, netrukus atsiranda nauji.

Šiuo metu miesto Savivaldybė ėmėsi darbo dėl 19-os nenaudojamų, bet vietą gatvėse ar daugiabučių kiemuose užimančių automobilių. P. Židonio nuotr.

Bauda už kledarą kieme

Pasak T. Martinaičio, apleistų automobilių netrūksta visame mieste.

Šiuo metu net trys nevažiuojantys kledarai, iš kurių du priklauso tam pačiam savininkui, numesti Parko gatvėje, du – Ramygalos gatvėje ir t. t.

Vedėjo teigimu, dauguma savininkų, sulaukę įspėjimo patraukti savo nevažiuojantį turtą, sureaguoja. Visgi yra pasitaikę atvejų, kai nevažiuojantis automobilis tiesiog buvo pertemptas į gretimą kiemą. Tokie gudravimai, pasak T. Martinaičio, greitai pastebimi, tad „gudruoliui“ tenka papurtyti piniginę sumokant baudą. O ji – ne tokia ir maža: nuo 140 iki 300 eurų.

Negana to, teisės aktuose numatyta ir automobilio konfiskacija.

„Jeigu automobilis turi savininką, įspėjimas dažniausiai suveikia. Bet jei mašina tarp dangaus ir žemės – įvykęs ne vienas jos pardavimas ir savininkas nė nežinomas, nepadės nė baudos. Būna, kad automobilis parduotas, naujas savininkas jo neįregistravęs ir transporto priemonė tarsi niekam nepriklauso“, – konstatuoja T. Martinaitis.

Keliaus į metalo laužą

Kai automobilių savininkų nepavyksta nustatyti, Savivaldybei atrišamos rankos pradėti turto pripažinimo bešeimininkiu procedūrą.

Tokiu atveju vietą užimantis nebevažiuojantis automobilis atitektų Savivaldybės žinion, o šioji jį perduotų utilizuoti.
Iki šiol tokio atvejo Panevėžyje dar nėra buvę, mat, pasak T. Martinaičio, ši tvarka įsigaliojo tik nuo praėjusių metų pradžios, o procedūros užtrunka apie metus.

Šiuo metu rengiamasi utilizuoti pirmuosius keturis vietą daugiabučių kiemuose užimančius kledarus.

Jų savininkai iki šiol taip ir nepasirodė.

Arti konfiskavimo procedūros ribos, pasak T. Martinaičio, yra ir dar penki automobiliai.

Pasak T. Martinaičio, šiuo metu rengiamasi utilizuoti pirmuosius keturis vietą daugiabučių kiemuose užimančius kledarus, arti konfiskavimo procedūros ribos ir dar penki. P. Židonio nuotr.

Gyventojai netyli

T. Martinaičio teigimu, dažniausiai apie nebenaudojamus automobilius, paliktus kiemuose, Savivaldybei praneša neapsikentę gyventojai.

„Daugiabučių kiemai perpildyti, vietų trūksta, o stovi tokie nenaudojami ir užima vietą. Matydami kelis mėnesius nejudinamą automobilį, gyventojai kreipiasi į mus“, – sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.

Anot jo, jei automobilis nejudinamas savaitę, kitą, gyventojai nesiskundžia. Pasipiktinimas kyla, kai toks nevažiuojantis laužas vietą užima keletą mėnesių.

Pasak T. Martinaičio, kartais iš pirmo žvilgsnio net neįtartum, kad mašina nenaudojama – padangos pripūstos, stiklai sveiki.

„Visai neseniai iš daugiabučio kiemo Beržų gatvėje išvežtas automobilis ir nė nepasakytum, kad jis buvo nenaudojamas, nors nejudinamas stovėjo ištisus metus“, – pasakojo vedėjas.

Šios transporto priemonės savininko Savivaldybei net nepavyko nustatyti.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų