Po kilusio ažiotažo dėl socialiai remtiniesiems dalijamų sausainių su kirmėlaitėmis šis produktas skubiai išimtas iš maisto paketų. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Skanėstai remtiniesiems – abejotinos kokybės

Skanėstai remtiniesiems – abejotinos kokybės

 

Maisto paramą šią savaitę atsiimantys panevėžiečiai paketuose pasigedo į dalijamų produktų sąrašą įtrauktų avižinių sausainių su šokoladu. Paramą dalijantys savanoriai teisinasi sulaukę nurodymo šiuos skanėstus skubiai išimti iš suformuotų paramos krepšelių vargstantiesiems.

Visgi ir dar spėjusieji gauti sausainių ne visi išdrįso jais vaišintis. Pramogų skiltyse išgarsėjusi Lietuvos mafijos tėvu vadinamo Vido Antonovo žmona šiaulietė Rima Antonovienė prieš keletą dienų pasipiktino „Maisto banko“ duotuose sausainiuose aptikusi kirmėlaitę.

Karštos dalybos

Panevėžyje, Kranto gatvėje įsikūrusiame „Maisto banko“ padalinyje šią savaitę sausakimša. Ketvirtą dieną dalijamų maisto paketų kasdien užsuka atsiimti vidutiniškai po pusę tūkstančio remtinųjų.

Vakar antroje dienos pusėje gavusieji paramą nustebo paketuose neradę avižinių sausainių su šokolado gabaliukais.

„Dėl tų sausainių nepraturtėsiu ir be jų iš bado nemirsiu, bet labai negražių minčių kyla, kai nerandi produkto, įrašyto į sąrašą“, – kalbėjo gautą paramą namuose apžiūrėjęs ir saldžių kepinių pasigedęs panevėžietis.

Anot jo, maisto produktų dalybos skurstantiesiems Panevėžyje vyksta keistokai.

„Būtumėte matę, kas dėjosi trečiadienį. Žmonės pikti, nes negavo visų produktų, kurie turėjo būti. Viena moteris guodėsi net cukraus negavusi, grasino kreiptis į Savivaldybę. Ar iš žmonių, kuriems ir taip sunku, reikia dar šitaip tyčiotis?“ – piktinosi panevėžietis.

Uždraudė dalyti

Kad maisto paketų dalybos Aukštaitijos sostinėje šiomis dienomis išties buvo karštos, pripažino ir „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė Justina Tubienė.

Anot jos, keletą dienų skurstantiesiems dalyti sausainiai nuo trečiadienio vidurdienio išimti iš paketų. J. Tubienė negalėjo įvardyti, dėl kokių priežasčių skanėstas išbrauktas iš sąrašo. Jos teigimu, padalinys sulaukė tokio nurodymo iš centrinės būstinės.

„Avižinių sausainių su šokolado gabaliukais tiekimas nutrauktas gavus skundų, kad jie gali būti netinkami vartoti. Vyks tyrimas dėl tų sausainių. Kol kas neturime žinių, ar juos pakeis kitu produktu“, – teigė J. Tubienė.

Anot jos, Panevėžyje tokių neišdalytų sausainių likę nedaug, mat per pirmąsias tris dienas paramą maisto paketais spėjo atsiimti dauguma ją gaunančiųjų.

Iš viso vien Aukštaitijos sostinėje turi būti išdalytas 2981 maisto paketas. Juose – 10 skirtingų rūšių maisto produktų: dvi skardinės kondensuoto pieno, du pakeliai cukraus, dvi skardinės konservuotų pupelių, du pakeliai makaronų, po vieną pakelį ryžių, grikių kruopų, stiklainis konservuotos raugintų agurkų sriubos, vienas butelis rapsų aliejaus, indelis vištienos konservų ir pakelis skandalingųjų avižinių sausainių su šokolado gabaliukais.

Nesaldus cukrus

J. Tubienė sutinka, kad šįkart dalijant maisto labdarą pasipiktinimo banga kilo ne tik dėl uždraustųjų sausainių. Vadovė pripažino, jog sulaukta skundo ir iš panevėžietės, pakete pasigedusios cukraus. Triukšmą sukėlusiai moteriškei savanoriai cukrų atidavė. J. Tubienės teigimu, tai ne pirmas kartas, kada tenka su šia kliente aiškintis santykius. Vadovė stebisi, kad ta pati moteris ir anksčiau yra pasigedusi cukraus.

„Ji dažnai ieško problemų, net nebando išklausyti, tik rėkia grasindama policija ir žurnalistais. Tai žmogaus būdas, o gal net norėjimas išpešti daugiau naudos. Žmogiškųjų klaidų savanoriams ne visada pavyksta išvengti. Visgi 8–9 žmonės per dieną išdalija maždaug 500 paketų“, – sako J. Tubienė.

Tiria kokybę

Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) viešųjų ryšių specialistės Aidos Janionytės teigimu, bendrovės „Pontem“ tiekiami avižiniai sausainiai su šokolado gabaliukais nebedalijami reaguojant į praeitos savaitės pabaigoje viešojoje erdvėje pasirodžiusį skundą dėl galbūt netinkamos šio produkto kokybės.

Pasak A. Janionytės, jo sulaukus, inicijuotas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimas produktų dalijimo vietoje – sandėlyje. Paimti ištirti ir sausainių mėginiai.

Dalijimo vietoje jokių netinkamų maisto produktų laikymo sąlygų nebuvo nustatyta, o sausainių laboratorinių tyrimų rezultatus tikimasi gauti artimiausiu metu.

„Europos socialinio fondo agentūra, siekdama užtikrinti dalijamų produktų kokybę, visais atvejais siekia įsitikinti tokio pobūdžio skundų pagrįstumu, todėl ir šiuo metu aiškindamiesi situaciją bei laukdami tyrimo rezultatų esame priversti sustabdyti tolimesnį šio produkto dalijimą“, – teigė ESFA atstovė.

Anot jos, tolesnė sausainių dalijimo eiga priklausys nuo tyrimo rezultatų.

Pasišlykštėjo radiniu

Ažiotažas dėl „Maisto banko“ skurstantiesiems šį mėnesį dalijamos Europos Sąjungos paramos maistu kilo, kai televizijoje ir pramoginėje žiniasklaidoje išgarsėjusi Rima Antonovienė paskelbė avižiniuose sausainiuose aptikusi bjaurų radinį.

„Tai paprasti avižiniai sausainiai, kaip aš sakau, toks maistas, turbūt, skirtas sportininkams, nes kupinas baltymų. Kitų sausainių nelaužiau ir niekas prie jų liestis nenori. (…) Man šitos baltos kirmėlės, randamos maiste, yra pačios šlykščiausios iš visų, niekas net nenori liestis prie jų, net purto“, – socialiniame tinkle rašė R. Antonovienė.

Moteris teigė apie nemalonų radinį pranešusi Valstybinei maisto ir veterinarijos inspekcijai. Ji guodėsi ir anksčiau kaip parama dalijamuose produktuose radusi bjaurių dalykų – pelėsių, kandžių kruopose.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų