Skandalingosios šeimynos motina neteko valstybinio apdovanojimo

Skandalingosios šeimynos motina neteko valstybinio apdovanojimo

Už seksualinius nusikaltimus prieš nepilnametes globotines nuteistos garsiausios Panevėžio rajone šeimynos motina Gražina Grigaliūnienė įpareigota grąžinti valstybinį apdovanojimą.

Tokį sprendimą priėmė prezidentas Gitanas Nausėda.

Kaip nurodoma šalies vadovo dekrete, G. Grigaliūnienė turi grąžinti Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordiną ir apdovanojimo dokumentus.

Šis sprendimas priimtas po to, kai vasario pabaigoje apeliacinis teismas nuteisė G. Grigaliūnienę ir jos vyrą Vidantą Grigaliūną dėl seksualinės prievartos prieš globojamas nepilnametes bei kitų nusikaltimų.

V. Grigaliūną pripažino kaltu dėl mažamečio ir nepilnamečio asmens išžaginimo bei dėl seksualinio mažamečio asmens prievartavimo ir pensininką pasiuntė į kalėjimą penkeriems metams.

Manoma, kad jo žmona žinojo apie sutuoktinio vykdomus nusikaltimus ir apie juos tylėjo.

Dėl piktnaudžiavimo globėjo teisėmis ir pareigomis Apeliacinis teismas G. Grigaliūnienei skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo atsiprašyti nukentėjusiosios. Be to, sutuoktiniai turės atlyginti buvusioms globotinėms moralinę žalą. Buvusiems globėjams dar liko paskutinė viltis – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad nusikalstamos veikos prieš mažametes bei nepilnametes globotines šeimynoje galėjo būti vykdomos 2009–2016 metais. Apie jas pranešė nukentėjusiosios, kai jau nebegyveno šioje šeimynoje.

Sutuoktiniai visada neigė kaltę ir tikino, kad buvusios globotinės nori juos apšmeižti, neva norėjo gauti pinigų.

Grigaliūnai daug metų laikyti pavyzdiniais globėjais. G. Grigaliūnienei už nuopelnus 2014 metais Panevėžio rajono savivaldybė suteikė garbės pilietės vardą.

Rajono Savivaldybė dar kovo pradžioje teigė ketinanti spręsti, ar iš G. Grigaliūnienės atimti garbės pilietės vardą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų