Skandalinga pjesė persikels ir į teismą

Skandalinga pjesė persikels ir į teismą

 

Jau kitą savaitę Juozo Miltinio dramos teatras žada premjerą – folklorinį siaubo miuziklą „Mūsiškiai“, inspiruotą Rūtos Vanagaitės knygos tokiu pat pavadinimu. Dar nepasirodžiusi pjesė sukėlė ažiotažą visuomenėje ir į skirtingas stovyklas padalijo kultūros pasaulio bendruomenę. Gali būti, kad spektaklio atgarsiai bus narpliojami ne tik teatro užkulisiuose, bet ir teismo koridoriuose.

Buvusi Paryžiaus teatro aktorė ir Metų panevėžietė Karolina Masiulytė-Paliulis kreipėsi į teisininkus dėl režisieriaus Artūro Areimos šmeižto, kai šis viešai socialiniame tinkle pareiškė, kad K. Masiulytė-Paliulis „taip pat būtų šaudžiusi“.

J. Miltinio dramos teatro Meno tarybos narė K. Masiulytė-Paliulis prieš kelias savaites atvirai išsakė nuomonę, kad „Mūsiškiai“ – ne meno kūrinys, o provokacija, kurios tikslas – sukiršinti lietuvių ir žydų tautas, druskos pylimas ant vis dar kraujuojančios istorijos žaizdos. Į tokią kritišką nuomonę spektaklio režisierius A. Areima atsikirto sukeldamas dar didesnį skandalą.

„Mes aukštiname savo tautą, keliame ją aukščiau už kitas. Pagal tokį kriterijų turėtume save laikyti naciais. Karolina Masiulytė per Meno tarybos posėdį teigė, jog „viską padarys, kad ši medžiaga nebūtų pastatyta“ ir kad ji „būtų irgi šaudžiusi“. Laidų „24 valandos“ ir „Farai“ populiarumas parodo mūsų tautos paveikslą. Didžiuojamės tų laidų herojais. Ar tikrai tokie norim būt“, – socialiniame tinkle diskusiją provokavo A. Areima.

Pati K. Masiulytė-Paliulis buvo priblokšta tokių režisieriaus pasisakymų ir pavadino juos šmeižtu.

Šią savaitę ji kreipėsi į teisininkus, kurie surinktus dokumentus jau pateikė prokuratūrai. Jeigu prokurorai priims skundą, bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižto. Nors režisierius po kurio laiko skandalingiausią komentaro dalį, kurioje kalbama apie šaudymą, ištrynė, visuomenininkė turi išsisaugojusi pirminį komentarą. Pasak K. Masiulytės-Paliulis, ji tenorinti, kad A. Areima atsiprašytų.

„Pats režisierius po šių žodžių manęs neatsiprašė, savo elgesiu leido suprasti, kad su manimi bendrauti nenori. Dabar yra tas laikas, kai reikia susitaikyti, atleisti, suprasti, o ne aktyvuoti tokią agresijos ugnį. Jeigu neginsiu savęs dėl šito šmeižto, vadinasi, pritariu toms išsakytoms mintims, esu tarsi nusikaltėlė. Suprantu, kad laukia ilgas ir nemalonus kelias, bet kitos išeities neturiu“, – sako K. Masiulytė-Paliulis.

Pasijuto kaip sovietmečiu

Į liepsnojantį laužą dar žibalo įpylė ir pats J. Miltinio dramos teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas.

Jis savaitės pradžioje pasipiktino, kad Meno taryba neva ruošiasi svarstyti jo galimai neetišką elgesį, kai socialiniame tinkle palaikė režisieriaus A. Areimos komentarą.

„Et, seni geri laikai! Kiek pamenu, paspaudžiau ne šiaip „Patinka“, o „Labai patinka“, tad tai turbūt yra net „labai neetiška“. O jei rimtai, tiesiog paspaudžiau „Labai patinka“ po režisieriaus komentaru, kuriuo jis gina spektaklį, kurį prodiusuoja mūsų teatras, ir apie kurį J. Miltinio teatro Meno tarybos narė Karolina Masiulytė viešai pasakė, kad darys viską, jog šis spektaklis neįvyktų. Beje, į Meno tarybos posėdį apginti savo pozicijos nei aš, nei režisierius A. Areima nebuvome įleisti. Mums buvo perduota, jog „jei prireiks, būsime iškviesti“. Man tokia retorika ir toks elgesys primena gūdų sovietmetį ir tiek“, – socialiniame tinkle išsiliejo A. Jevsejevas.

Teisinasi pratrūkusiomis emocijomis

Meno vadovo teigimu, patiktuku jis tiesiog išreiškė palaikymą režisieriui ir visai kūrybinei grupei.

„Kartais spausdami „Patinka“ mes per daug nesigiliname, ką tai reiškia ar kaip tai galėtų atrodyti kitiems, bet šiuo konkrečiu atveju aš išreiškiau visišką palaikymą režisieriui A. Areimai, spektaklio kūrybinei komandai ir tai daliai teatro žmonių, kuriems kūrybiniai ieškojimai, meninės ambicijos vis dar yra aktualesni nei puikavimasis savo autoritetu ar praeities nuopelnais. Tokių teatre – daug, tačiau mes visada geriau išgirstame tą, kuris garsiausiai rėkia nuo statinės“, – aiškino A. Jevsejevas.

Tiesa, jau kitą dieną meno vadovas pripažino, kad jo elgesio svarstymas Meno taryboje tebuvo gandai. Visgi A. Jevsejevas nemato nieko blogo, kad jai metęs šešėlį.

„Posėdyje nedalyvavau, todėl nieko negaliu tvirtinti, kaip buvo iš tiesų. Kita vertus, tai mano asmeninis profilis, tad jame perteikiu savo emocinę būklę. Nereikia iš čia daryti kažkokio įvykio. Tai buvo tam tikra tos dienos emocija, čia kalbėjau apie jausmus. Šiandien jaučiuosi kitaip“, – komentavo A. Jevsejevas.

J. Miltinio dramos teatro Meno tarybos pirmininkė Vita Šiaučiūnaitė nustebo išgirdusi apie A. Jevsejevo viešą pasisakymą, esą planuojama svarstyti jo, kaip meno vadovo, elgesį.

„Tokio klausimo Meno taryboje net nesvarstėme, jo net nebuvo įtraukta į darbotvarkę“, – nusistebėjo V. Šiaučiūnaitė.

Komentarai

  • Nesu gerbėjas tų, kurie gražina pornografiją. Net kitu pavadinimu. Ir sutenerių nekenčiu. Labiau, nei merginų, priverstų atlikti vaidmenis. Taigi – „mūsiškiai“ yra „jūsiškiai“. O MŪSIŠKIAI yra MŪSIŠKIAI.

  • Javsejavai pasakyk kuo dirbo tavo senelis?

    • O Jevsejevo senelis buvo Javsejevas? Ir iš vis, prie ko čia senelis?

  • Pagarba Masiulytei už jos ryžtą nenusileisti tamsumai.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų