Skambutis sinoptikui: sužinoti apie pavojingus orų reiškinius bus galima ir telefonu

Skambutis sinoptikui: sužinoti apie pavojingus orų reiškinius bus galima ir telefonu

Vykstant sparčiam globalios klimato kaitos reiškiniui visame pasaulyje ypač auga orų prognozių ir perspėjimų apie pavojingus orų reiškinius svarba. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) sukūrė specialų autoatsakiklį, teikiantį informaciją apie orų prognozes.

Jis pradeda veikti šiandien, minint Pasaulinę meteorologijos dieną, skelbiama Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Paskambinus telefonu +370 648 05433 nuo šiol galima sužinoti, kokie pavojingi orų reiškiniai prognozuojami ir kokia yra sinoptiko sudaryta bendra orų prognozė. Atskirai pateikiama orų prognozė visai Lietuvai, taip pat orų prognozė Vilniui.

„Pasirinkę sinoptiko konsultaciją, būsite sujungti su budinčiu sinoptiku. Taip pat bus galima gauti informaciją apie atvirus duomenis“, – skelbiama pranešime.

Pranešama, kad ši telefono linija bus labai naudinga vyresnio amžiaus žmonėms, kurie iki šiol naudoja senuosius telefonus be korinio transliavimo funkcijos ir todėl negali gauti svarbių perspėjimų apie prognozuojamus pavojingus orų reiškinius.

Taip pat naujoji telefono linija pasitarnaus tiems, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali prisijungti prie interneto.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų