„Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas“ kelionėms – dar birželį

„Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas“ kelionėms – dar birželį

„Skaitmeninis žaliasis pažymėjimas“, leidžiantis po Europos Sąjungą nevaržomai keliauti paskiepytiems žmonėms, galėtų būti pradėtas naudoti dar birželį, sako Lietuvos deleguotas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius.

„Su sparčiomis procedūromis „skaitmeninis žaliasis pažymėjimas“ galėtų pradėti veikti birželį, vėliausiai – liepos mėnesį“, – BNS trečiadienį sakė V. Sinkevičius.

Taip jis kalbėjo po to, kai Europos Komisija oficialiai pristatė savo iniciatyvą dėl visoje Bendrijoje planuojamo taikyti lengvesnio ir saugesnio keliavimo COVID-19 pandemijos metu.

V. Sinkevičius pabrėžė, kad šis pažymėjimas yra skirtas ne tik paskiepytiems, bet ir persirgusiems ar turintiems neigiamą COVID-19 testą žmonėms.

„Tai nėra bilietas laisvai keliauti, susijęs tik su pasiskiepijimu, nes tai būtų diskriminacija, nes ne visi gali būti paskiepyti. Ką Komisija siūlo, kad jis būtų naudojama kaip įrodymas apie persirgimą ar gautą neigiamą testo rezultatą. Iš esmės, pagrindinė „skaitmeninio žaliojo pažymėjimo“ žinutė – asmuo nėra COVID-19 nešiotojas“, – kalbėjo Komisijos atstovas.

Pasak jo, dabar dėl šios idėjos toliau spręs Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba.

Kaip teigė V. Sinkevičius, pirminis Komisijos siūlymas, kad paskiepyti ir persirgę žmonės turėtų galimybę nevaržomai keliauti po ES 180 dienų, tačiau prieš kiek laiko turėtų būti atliktas ir gautas neigiamas COVID-19 testo atsakymas – kol kas nenumatyta.

„Dėl testo – nėra apibrėžta, tai priklausys nuo šalių narių reikalavimų. Dabar dažniausiai yra ne vėliau nei 72 valandos prieš kelionę. (…) Neabejoju, kad bus sutarta dėl to bendro laiko, greičiausiai tai ir bus ne vėliau nei 72 valandos prieš skrydį“, – kalbėjo jis.

Eurokomisaras akcentavo, kad vieningos taisyklės Bendrijoje galios dėl tų vakcinų, kurias patvirtino Europos vaistų agentūra. Dėl asmenų, kurie paskiepyti kitomis vakcinomis, pavyzdžiui, „Sputinik V“, sprendimus dėl taikomų ribojimų šalys galės priimti individualiai.

Europos Komisija praneša, kad šiai idėjai įgyvendinti sukurs bendrą tinklą, taip pat suteiks paramą valstybėms narėms, kuriant programinę įrangą pažymėjimams tikrinti.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų