„SEKUNDĖS“ nuotr.

Siuvėjams veržia kilpą

Siuvėjams veržia kilpą

Dar prieš kelis dešimtmečius viena populiariausių profesijų buvo siuvėjo, o lengvojoje pramonėje dirbo daugiau nei ketvirtadalis moterų. Dabar prie gamyklinių siuvimo mašinų palinkusių darbuotojų amžiaus vidurkis siekia 50 metų, o tokio verslo atstovai tiesiai rėžia vargiai bematantys jam perspektyvą ne tik dėl darbo jėgos trūkumo.

Augantys energetinių resursų kaštai, didėjantis minimalus atlyginimas, dėl pandemijos keliskart sumažėjusios užsakymų apimtys ir auganti konkurencija užsienio rinkose veržia kilpą vietos kapitalo siuvykloms.

Nuo 1951-ųjų Panevėžyje gyvuojanti siuvimo įmonė „Nevėžis“ kadaise bene labiausiai buvo žinoma kaip mokyklinių uniformų berniukams siuvėja. 1994-aisiais įmonė perėjo į privačias rankas.

Šiandien joje įdarbinta maždaug pusšimtis panevėžiečių. Visi jų gaminiai siūti pagal užsienio rinkos užsakovų pateiktą dizainą ir skirti tik eksportui.

„Nežinau, kaip tokioms kaip mūsų įmonėms pavyks išgyventi, nes situacija labai sudėtinga“, – tiesiai sako „Nevėžio“ direktorė Rima Bieliauskienė.

Visą straipsnį skaitykite sausio 19 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų