Šiurpnaktis griaunamame baseine

Šiurpnaktis griaunamame baseine

Skaitytojo pasiūlyta tema

Išlaužtomis durimis, išplėštais langais, tačiau pilnas vis dar šilto vandens, nuo kurio kyla garas – tokį rekonstrukcijos laukiančių Panevėžio sporto rūmų baseiną išvydo prašalaičiai.

Iš čia sportininkams išsikrausčius spaliui persiritus į antrą pusę, o teritoriją perėmusiems statybininkams dar neįžengus, vietą žaidimams šalia vandens pilno penkių metrų gylio baseino netruko susirasti mikrorajono vaikai.

Griuvenoje – vaikų balsai

Sporto rūmų pašonėje, Marijonų gatvėje gyvenanti dviejų berniukų mama Danguolė nustebo, kai praėjusio pirmadienio vakarą paskambinusi sūnui išgirdo, kad jiedu su broliu ir kitais mikrorajono vaikais bėgioja aplink baseiną.

„Pagalvojau, kad vaikai gal kur sporto rūmų stadione žaidžia“, – pasakojo „Sekundei“ paskambinusi panevėžietė.

Vaikams negrįžtant, Danguolė nutarė nueiti pasitikti sūnų, o drauge pavedžioti šunį. Stadione vaikų nerado, tačiau eidama pro baseino pastatą išgirdo iš jo sklindančius vaikų balsus.

„Pilną vandens baseiną palikome įvertinę, kad tuo atveju, jei koks statybininkas netyčia įkristų į vandenį, yra tikimybė jam išplaukti. Nukritus penkis metrus ant keraminių baseino dugno plytelių, nebelabai kas iš žmogaus liktų.“

S. Raziūnas

„Baseino pastatas be langų ir be durų, be problemų įėjau vidun. O įėjusi pastėrau: visas pulkas vaikų kone žviegdami lakstė aplink baseiną, pilną vandens, jie stumdėsi, žaidė gaudynių. Išvydusi tokį vaizdą net pabijojau šūktelėti, kad, gręždamasis į mano balsą, kuris paslydęs neįkristų į vandenį“, – prisimena Danguolė.

Moteris sako ramiu balsu prakalbinusi berniukus, paraginusi eiti namo, paaiškinusi, kaip pavojinga bėgioti slidžiomis plytelėmis išklotomis baseino grindimis. Vaikai paklausė – visi drauge išėjo iš baseino.

„Bet kas gali garantuoti, kad vaikai ir vėl ten nenuklys? Jei ne mūsiškiai, ar kiti neateis į griauti pradėtą, bet vandens pilną baseiną? Ar neužklys benamiai? O jei kas įkris į vandenį?“ – išsigandusi mama.

Danguolė sako, kad prisiminimus tą momentą, kai pamatė neprižiūrimame baseine dūkstančius vaikus, jai ir dabar šiurpu. Moteris liūdnai pajuokavo, kad lakstė jie Helovyno, kitaip šiurpnakčio, vakarą.

„Šiurpesnį šiupnaktį vargu ar kas sugalvotų“, – teigia moteris.

Sporto rūmų baseino pastatas – be langų ir durų, tačiau pats baseinas vis dar pilnas vandens. P. Židonio nuotr.

Vanduo – dėl saugumo

Tarp A. Jakšto ir Marijonų gatvių įsiterpusių Panevėžio sporto rūmų baseine ir ketvirtadienį vaizdas buvo lygiai toks, kokį nupiešė Danguolė.

Įžengęs pro nesančias pastato duris, eik kur nori. Atviras ir mažasis, jau kelis dešimtmečius neveikiantis ir tuščias baseinas, taip pat atvira buvusi imtynių salė. Atviros ir administracinės patalpos, sandėliukai, dušinės, tualetai. O didysis, 25 m ilgio baseinas tikrai pilnas vandens. Patalpoje šilta, vanduo skaidrus, rodos, imk ir nerk į jį.

Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas teigė, jog vanduo giliajame baseine paliktas dėl saugumo, ir labai stebisi, kad jis šiuo metu atviras visiems.

„Pilną vandens baseiną palikome įvertinę, kad tuo atveju, jei koks statybininkas netyčia įkristų į vandenį, yra tikimybė jam išplaukti. Nukritus penkis metrus ant keraminių baseino dugno plytelių, nebelabai kas iš žmogaus liktų“, – konstatavo direktorius.

Pasak vadovo, ūkiškas požiūris paskatino išardyti baseino pastato langus ir duris, nuo sporto rūmų skyrusią tvorą, išimti metalinius vartus.

„Baseinas ir visa šiaurinė sporto rūmų dalis jau dabar virtusi statybų aikštele, netrukus čia suvažiuos buldozeriai, viskas bus griaunama. O Sporto centrui priklauso daugybė pastatų, juos nuolat reikia remontuoti, tad tai, ką išmontavome, tikrai turėsime kur panaudoti“, – aiškino S. Raziūnas.

Direktorius pridūrė, kad dabar, kai ir sportininkai, ir administracijos darbuotojai išsikraustė ne tik iš baseino, bet ir visų sporto rūmų, už tai, kad pastatuose būtų saugu, atsakingas tapo rangovas – naują, olimpinius standartus atitinkantį baseiną statysianti ir dabartinį rekonstruosianti bendrovė Panevėžio statybos trestas (PST)

Darbų nepradėjo

Savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą sporto rūmams rekonstruoti laimėjusio PST vadovas Egidijus Urbonas išgirdęs, kad baseinas vis dar pilnas vandens ir šis esą neišleistas, kad statybininkams grėstų mažiau pavojų, replikavo: „Neabejoju, kad S. Raziūnas taip sakydamas pajuokavo. Pradėdami darbus tikrai būtume išsivertę be vandens baseine.“

Anot E. Urbono, neišleisti iš baseino vandens – nerimtas sprendimas, kaip ir nerimta aiškinti, kad statybininkai gali nukristi į baseino ertmę.

E. Urbonas teisinosi, kad statybininkai neišlupo nei baseino pastato langų, nei durų, o į pastatą, kurio dalį numatytą griauti, o kitą dalį perstatyti, dar neįžengė.

„Turbūt galėtume padėkoti duris ir langus išsigabenusiems sportininkams, kad mums darbą palengvino“, – pabrėžė E. Urbonas.

Sporto rūmų pašonėje, Marijonų gatvėje gyvenanti dviejų berniukų mama Danguolė nustebo, kai praėjusio pirmadienio vakarą paskambinusi sūnui išgirdo, kad jiedu su broliu ir kitais mikrorajono vaikais bėgioja aplink baseiną.

Rekonstrukcijai paruošti ištuštėję sporto rūmai laukia, kol juose darbų imsis statybininkai. P. Židonio nuotr.

Atsakomybė – statybininkams

Naujojo Panevėžio baseino statybas kuruojantis Savivaldybės projektų vadovas Tadas Stanikūnas patvirtino, jog vanduo nebeveikiančiame baseine išties paliktas dėl pačių statybininkų saugumo. Pasiūlymui jo neišleisti, pasak T. Stanikūno, pritarė ir pats PST atstovas – baseino statybos darbų vadovas.

Nors PST generalinis direktorius „Sekundei“ aiškino, kad palikti vandenį dėl statybininkų saugumo yra nerimta, visgi tos pačios bendrovės atstovas, statybos darbų vadovas Igoris Svetenko patvirtino tokiam sprendimui pats pritaręs.

„Buvo nuspręsta vandens laikinai dar neišleisti“, – teigė I. Svetenko.

„Sekundei“ pradėjus domėtis dėl atviros pavojingos statybvietės, PST susizgribo ją tverti.

I. Svetenko patikino, kad skubos tvarka daroma viskas, kad teritorija būtų aptverta. Jau ketvirtadienio vakarą statybvietė buvo aptverta.

Statybviete tapę sporto rūmai PST žiniai atiduoti dar spalio 28-ąją. Tą liudija ir įmonės atstovų parašai.

Taigi, anot I. Stanikūno, jau savaitė, kai už saugumą baseine atsakingas būtent PST.

Tai, kad, palikus baseine vandenį, buvo pasirūpinta iš patalpų išgabenti visa, ką dar galima panaudoti, jis įvertino kaip Sporto centro administracijos ūkiškumą.

Kone šešias dešimtis metų panevėžiečiams atitarnavęs baseinas bus rekonstruotas, o šalia jo iškils ir naujas, atitinkantis olimpinius standartus. P. Židonio nuotr.

Amžiaus rekonstrukcija

Baseino statytojai šiemet numatę atlikti darbų už kone milijoną eurų.

Statybininkams jau užleistų Panevėžio sporto rūmų rekonstrukcija turėtų trukti maždaug 35 mėnesius. Toks terminas nurodomas Savivaldybės ir PST sutartyje.

Pastato rekonstrukcijos techniniame projekte numatyta nugriauti šiaurinėje pusėje esantį priestatą su seniai uždarytu, griuvėsiais virtusiu 12,5 m baseinu ir tarp ledo arenos bei rūmų pastatyti naują. Jame bus įrengtas 50 m ilgio 10 takų baseinas su SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine. Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.

Atnaujinti planuojama ir dabartinį vandens pilną 25 m baseiną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų