Dar neištirta 1,8 tūkst. ėminių

Dar neištirta 1,8 tūkst. ėminių

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 1,8 tūkst. neištirtų ėminių dėl koronaviruso, tikimasi atsilikimą sumažinti diegiant papildomus pajėgumus laboratorijose, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Mes tyrimų paėmimo apimtis labai išplėtėme, bet laboratorijos tikrai nespėja su tokiais augimo tempais ir nors diegia papildomus pajėgumus, jie vis tiktai yra fiziškai riboti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.

„Dar vakar turėjome maždaug 2,3 tūkst. neištirtų testų, laukiančių savo eilės, šiandien tas skaičius yra sumažėjęs iki maždaug 1,8 tūkst., greta to, vakar yra išaugęs palyginus su kitomis dienomis ir atliktų testų skaičius“, – kalbėjo jis.

Pasak A. Verygos, trečiadienį yra instaliuojami ir bandomi papildomi laboratoriniai pajėgumai, kurie leis per artimiausias pora dienų „sumažinti tą atsilikimą iki minimumo“.

Jo teigimu, tikėtina, jog laukimo laikas sumažės ir tuo atveju, jeigu Vyriausybė apsispręs dėl draudimo vykti keltais ir lėktuvais.

Šiuo metu atsakymų dėl koronaviruso gyventojams gali tekti laukti kelias dienas.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga antradienį žadėjo, jog koronaviruso tyrimų apimtys ženkliau didės instaliavus papildomą įrangą valstybės laboratorijose.

Trečiadienio ryto duomenimis, Lietuvoje nustatytas 581 koronaviruso atvejis, aštuoni žmonės mirė, septyni – pasveiko.

Per vakar dieną ištirta 1,9 tūkst. ėminių, iš viso jų ištirta 12 tūkst. 574.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • Vietoj to, kad pinigus metot vezdami lietuvaicius nemokamai namo, reikejo investuoti i papildomus etatus laboratorijose. Jos galetu dirbti visa para pamainomis. Tai butu nauda visiems. O lietuvaiciai uz kelione patys galejo susimoketi kaip visi mirtingieji, kurie keliauja

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų