Siuntiniai pacientams – į šiltnamį

Siuntiniai pacientams – į šiltnamį

Skaitytojo pasiūlyta tema

Nors karantinas baigėsi, dalis jo suvaržymų liko. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje artimųjų negalintys lankyti panevėžiečiai stebisi, kad net ir dabar siuntinius pacientams reikia palikti pačioje saulės atokaitoje įrengtoje aikštelėje, kaip koks šiltnamis uždengtoje plėvele. Po tokio apdorojimo karščiu maisto lauknešėliai ligonius pasiekia jau sugedę ar ištirpę.

Apdoroti karščiu

 Ligoninės administracija argumentuoja, kad besigydantiesiems galima perduoti tik būtiniausius daiktus. Maisto produktai į šią kategoriją nepatenka.

Panevėžiečio Romo žmona jau kurį laiką gydosi Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Kadangi pacientų lankymas joje ribojamas, vienintelis būdas palaikyti kontaktą – telefonas bei siuntiniai. Jau ne vieną kartą Romas palikęs siuntinėlį žmonai. Į jį vis įdeda ir sutuoktinės mėgstamo maisto. Tačiau ligonė juo taip ir negalėjo pasilepinti. Kol siuntiniai atkeliauja iki pacientų, maisto produktai jau būna sugedę.

„Siuntinius paima 12 ir 18 valandomis. Stengiuosi nuvežti prieš pat vidurdienį, kad kuo šviežesnis būtų, bet tokiame karštyje viskas per kelias minutes iškepa. Vieta, kur reikia palikti siuntinius, kaip koks šuns voljeras ir dar aptraukta plėvele. Po ja šiuo metu temperatūra tikrai didesnė nei 50 laipsnių. Savaitgalį taip pat nuvežiau laiku, bet žmona siuntinį gavo tik po dviejų su puse valandos. Iš jos mėgstamo lydyto sūrio liko išsilydęs gniužulas“, – piktinosi Romas.

Nuo pat karantino pradžios siuntinius pacientams galima palikti prie ligoninės sargų posto. Žmonės piktinasi, kad per tokius karščius perduodami maisto produktai ligonius pasiekia jau sugedę. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Nepagarba pacientams

Panevėžiečio akimis, vasarą pacientams skirtus siuntinius surinkti tik du kartus per dieną, kai jie paliekami kepinančios saulės atokaitoje, yra nusikalstama. Romas stebisi, ar tikrai neįmanoma rasti kito sprendimo? Kitoms ligoninėms kažkodėl tą pavyko padaryti – siuntiniams skirta vieta patalpoje, kur yra kondicionieriai arba lauknešėliai atiduodami iš karto.

„Pacientams ligoninėje maistas yra tiekiamas pagal nustatytas higienos, maitinimo normas ir sudarytas pagal specialias dietas kiekvienam individualiai.“
D. Gapšienė

„Tas voljeras pietinėje pusėje, kur nėra jokio pavėsio, ir dar aptrauktas plėvele kaip koks šiltnamis. Negi nėra kitų patalpų? Net miško žvėrims negalima maisto pilti ant žemės – tik į ėdžias, o čia su žmonėmis taip elgiasi“, – piktinosi vyras.

Anot jo, dėl tokios situacijos artimiesiems neįmanoma perduoti nei jokių pieniškų produktų, nei sulčių ar net šviežių uogų, mat vietos tiek, kad siuntiniai kraunami vienas ant kito. Apačioje atsidūrę lauknešėliai tiesiog sutraiškomi.

„Su lagaminu juk neveši, visi krauna į maišelius. Bet kas lieka iš siuntinių, kurie atsiduria pačioje apačioje? Kaip koks voljeras šuniui įrengtas. Nejaugi neįmanoma pastatyti tvarkingo konteinerio su kondicionieriais“, – stebisi Romas.

Tik būtiniausi daiktai

Respublikinės Panevėžio ligoninės administratorė Deimantė Gapšienė tvirtino, jog ligoninės administracija nėra sulaukusi pacientų artimųjų skundų dėl siuntinių perdavimo tvarkos. Pacientai įspėti, kad perduoti galima tik būtiniausius daiktus – juos galima kasdien nuo 10 iki 12 ir nuo 16 iki 18 valandos palikti prie Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus sargų posto. Visa informacija apie daiktų pristatymo tvarką yra ir ligoninės internetiniame puslapyje.

„Prašome atsižvelgti į rekomendacijas ir pristatyti tik būtiniausius daiktus. Pacientams ligoninėje maistas yra tiekiamas pagal nustatytas higienos, maitinimo normas ir sudarytas pagal specialias dietas kiekvienam individualiai. Dėl šios priežasties greitai gendančių produktų šiltuoju metų laiku savo artimiesiems nerekomenduojame perduoti. Tikimės, kad tokia situacija ilgai nebesitęs“, – komentavo D. Gapšienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų