Siūloma uždrausti prekybos vietose skatinti įsigyti loterijos bilietus

Siūloma uždrausti prekybos vietose skatinti įsigyti loterijos bilietus

Siūloma uždrausti loterijos organizatoriams ir bilietų platintojams skatinti dalyvauti loterijose siūlant įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose.

Tokį pasiūlymą Loterijų įstatymo pakeitimo projektui įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kupčinskas.

Parlamentaro teigimu, jis inicijavo tokį pasiūlymą, nes nuolat didžiuosiuose prekybos centruose ir kitose kasdienių prekių įsigijimo vietose skatinama prekyba loterijos bilietais.

„Dažnu atveju tokia rinkodara ir reklama priverčia įsigyti loterijos bilietus vyresnio (ir ne tik) amžiaus žmones, taip sumažinant savo mėnesines pajamas tikintis laimėti, nors daugelis perkančiųjų ir suvokia, kad šansų laimėti beveik nėra“, – sako A. Kupčinskas.

Pasak jo, kasininkai ir pardavėjai užsiima tam tikra reklama, rinkodara ir perša žmonėms loterijos bilietus.

„Kai žmonės ateina ir galutinai atsiskaito, niekas nesiūlo papildomai įsigyti nei alaus, nei šampano, nei varškės, nei grėblio, o loterijos bilietus būtinai pasiūlys“, – Eltai sakė A. Kupčinskas.

Pasak jo, priklausomybė loterijos bilietams gali virsti priklausomybe azartiniams lošimams.

„Svarbu akcentuoti ir tai, kad priklausomybės vystosi lėtai, o pradžioje tą pastebėti gali būti sunku – žmogus eidamas apsipirkti kasdien ar kelis kartus per savaitę gali išsiugdyti nepastebimą įprotį prie maisto produktų pirkti ir loterijų bilietus, kurie dažniausiai eksponuojami galutiniame apsipirkimo taške – prie kasų ir kuriose įkyriai siūloma įsigyti išskirtinai loterijų bilietus“, – sako parlamentaras.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas svarsto Loterijų įstatymo pakeitimo projektą, numatantį nuo 2023 metų jaunesniems kaip 18 metų asmenims uždrausti dalyvauti loterijose.

Už tokį Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko pateiktą projektą po pateikimo balsavo 91 Seimo narys, prieš buvo 7, susilaikė 17 parlamentarų. Seimo plenariniame posėdyje jis toliau bus svarstomas birželio 21 d.

Įstatymo pataisos numato, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalo reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų.

Šiuo metu Loterijų įstatymas nereglamentuoja loterijų žaidėjų amžiaus, nuo kurio galima įsigyti loterijos bilietus. Tačiau įstatyme nustatyta, kad Lietuvoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų