Siūloma leisti dėvėti tik medicinines kaukes

Siūloma leisti dėvėti tik medicinines kaukes

Ekspertai siūlo Vyriausybei leisti dėvėti tik medicinines kaukes, švelninti jų dėvėjimo lauke reikalavimus.

„Siūlome, kad būtų pakeistas jų reglamentavimas dėl dėvėjimo lauke: palikti formuluotę, kad kaukės turėtų būti dėvimos atvirose erdvėse tik tada, kai šalia dviejų metrų atstumu yra kiti asmenys“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos vadybos katedros profesorius Mindaugas Stankūnas.

Taip pat ekspertai siūlo leisti dėvėti tik medicinines kaukes.

„Taip pat mes rekomenduojame, kad turėtų būti atsisakoma įvairių kitų veido dengimo pakaitalų – skarelių, skydelių ir turėtų būti dėvimos būtent medicininės kaukės arba respiratoriai“, – sakė jis.

Pasak jo, šie siūlymai turėtų būti teikiami Vyriausybei trečiadienį.

Jeigu Vyriausybė pritartų šiems siūlymams, viešumoje nebebūtų galima dėvėti skydelių, medžiaginių kaukių bei kitų panašių priemonių.

„Mes manome, kad jie yra nepakankamai efektyvūs ir tą rodo studijos ir mūsų konsultacijos su kitais ekspertais, kurie gerai žino visų tų priemonių fizikines savybes. Jie sako, kad jų efektyvumas yra labai nedidelis ir rekomenduoja jų atsisakyti ir mes tam pritariame“, – M. Stankūnas.

Jo teigimu, taip pat diskutuojama, kad tam tikrais atvejais, ypač teikiant artimo kontakto paslaugas, privalomi būtų respiratoriai. Tačiau jis pabrėžė, kad dėl šio aspekto dar bus tariamasi.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų