P. Židonio nuotr.

Siūloma nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM daugiabučių renovacijai

Siūloma nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM daugiabučių renovacijai

Daugiabučių namų renovacijai siūloma nustatyti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą.

Tai numatančias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas yra įregistravęs Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas kartu su kitais parlamentarais.

Tikimasi, kad lengvatinis PVM tarifas reikšmingai sumažintų senų daugiabučių namų renovacijos kainą, paskatintų aktyvesnį gyventojų ir jų bendrijų įsitraukimą į daugiabučių namų modernizavimo procesą.

Pasak J. Sabatausko, didelė dalis šalies daugiabučių yra seni, statyti nesilaikant jokių energetinių efektyvumo standartų, susidėvėję, todėl jiems yra būtina renovacija.

„Nepaisant valstybės taikomos finansinės paramos daugiabučių renovacijai, kuri baigiasi 2021 metų gruodį, gyventojai nesiryžta ar neišgali imtis daugiabučių renovacijos. Manytina, kad viena priežasčių, dėl kurių stringa renovacijos procesai, yra ta, kad senuose daugiabučiuose dažniausiai gyvena mažas ir vidutines pajamas gaunantys gyventojai, kurių didžiąją dalį išlaidų sudaro išlaidos būtiniausioms reikmėms, tad šiems gyventojams namo renovavimo kaštai yra labai dideli“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Šiuo metu namų renovacijai yra taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.

Komentarai

  • Jie dar su didziulem seimom, reksniai, melagiai ir triuksmadariai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų