„Sekundės“ nuotr.

Siūloma leisti pensijų fondų dalyviui pasirinkti, kokią išmoką gauti

Siūloma leisti pensijų fondų dalyviui pasirinkti, kokią išmoką gauti

Pensijų kaupimo įstatyme siūloma numatyti, kad sukaupus didesnį kaip 5 000 eurų, bet mažesnį kaip 10 000 eurų turtą, būtų leista pensijų dalyviui pasirinkti, gauti vienkartinę ar periodinę pensijų išmoką.

Tai numatantį Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Algimantas Dumbrava kartu su kitais šios frakcijos nariais.

Pasak jo, įstatymo projekto rengimą paskatino išėjusių į pensiją žmonių skundai, kad sukaupus daugiau kaip 5 000 eurų, bet mažiau nei 10 000 eurų, jie neturi galimybės gauti vienkartinę pensijų išmoką. „Gaunama periodinė išmoka sudaro apie 20 eurų kas mėnesį. Tokia suma nepagerina gyvenimo kokybės. Įteisinus galimybę gauti vienkartinę pensijų išmoką, nemaža dalis pensininkų galėtų pagerinti savo gyvenimo sąlygas“, – sako projekto rengėjas Seimo narys A. Dumbrava.

Šiuo metu dalyviui, kurio vardu pensijų fonde sukauptas pensijų turtas yra didesnis kaip 5 000 eurų, bet mažesnis kaip 10 000 eurų, mokamos periodinės pensijų išmokos.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informaciją be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų