DELFI nuotr.

Siūloma, kad Seimo nariai be galimybių paso negalėtų patekti į parlamento rūmus

Siūloma, kad Seimo nariai be galimybių paso negalėtų patekti į parlamento rūmus

Siūloma, kad ne tik visi į Seimo rūmus norintys patekti lankytojai, bet ir Seimo nariai turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar ES Covid pažymėjimą.

Toks dokumentas Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais.

Tai numatančias Seimo Statuto pataisas įregistravęs Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma siūlo reglamentuoti Seimo nario veiklos ypatumus paskelbus ekstremaliąją situaciją dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba karantiną.

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Pasak J. Razmos, šiuo metu Seimo narių patekimui į Seimo rūmus, darbui Seimo posėdžių salėje ir kitose uždarose patalpose, taip pat ne nuotoliniu būdu organizuojamiems susitikimams su rinkėjais nėra nustatyta specialių reikalavimų, kurie užtikrintų dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės saugias Seimo narių bei kitų Seimo rūmuose dirbančių asmenų darbo sąlygas.

„Dėl Seimo narių patekimo į Seimo rūmus ir kitas uždaras patalpas yra tam tikras teisinis neapibrėžtumas: ekstremalios padėties atveju, viena vertus – Seimo nariui turėtų galioti tie patys reikalavimai kaip ir visiems piliečiams, kita vertus – Seimo statutas, kuris nustato Seimo nario veiklos garantijas, tokių suvaržymų dėl ekstremalios padėties nenustato. Todėl teikiamomis Seimo Statuto pataisomis ir siūlau šią teisinę dviprasmybę panaikinti,“ – Eltai sakė J. Razma.

Pagal siūlomą Statuto papildymo projektą, „Civilinės saugos įstatymo nustatyta tvarka paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl užkrečiamosios ligos plitimo grėsmės arba Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka paskelbus karantiną, Seimo narys gali įeiti į Seimo rūmus Seimo valdybos nustatyta tvarka pateikęs dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams“.

Taip pat siūloma numatyti, kad esant ekstremaliai situacijai dėl užkrečiamosios ligos arba karantinui, Seimo narys, vykdydamas Statute nustatytą pareigą susitikti su rinkėjais, „gali kviesti juos į kontaktiniu būdu organizuojamus susitikimus uždarose patalpose, jeigu turi dokumentą, patvirtinantį asmens atitiktį Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos arba karantino paskelbimo nurodytiems kriterijams.“

2021 m. lapkričio 11 d. Seimas papildė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą ir jame nustatė darbuotojų pareigą, Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ar karantiną visoje Lietuvos teritorijoje dėl užkrečiamosios ligos, darbdavio prašymu pateikti jam sveikatos apsaugos ministro nustatytą dokumentą, patvirtinantį, kad darbuotojas pasitikrino, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ar karantinas, arba kad darbuotojas yra paskiepytas vakcina, arba kad jis negali pasiskiepyti nuo šios užkrečiamosios ligos dėl medicininių kontraindikacijų, arba kad darbuotojas yra persirgęs šia užkrečiamąja liga.

ELTA primena, kad nuo šių metų rugpjūčio 23 d. siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją visi į Seimo rūmus norintys įeiti lankytojai privalo pateikti vieną iš dokumentų, įrodančių, kad asmuo buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19. Asmenys, negalintys pateikti bent vieno iš dokumentų tai yra galimybių paso ar ES COVID pažymėjimo, ar atsisakę juos pateikti, į Seimo rūmus neįleidžiami.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų