P. Židonio nuotr.

Siūloma griežčiau bausti už neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų vietose

Siūloma griežčiau bausti už neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų vietose

Siūloma nuo 60 iki 180 eurų bausti vairuotojus už neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravo Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė kartu su kitais parlamentarais.

Tikimasi, kad naujas teisinis reguliavimas atgrasys nuo automobilio statymo neįgaliųjų asmenų automobilių stovėjimo vietose.

Projekte siūloma, kad „sustojimas ir stovėjimas vietose, kurios pagal Kelių eismo taisykles pažymėtos kaip neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos, neturint teisėtą sustojimą ir stovėjimą tokiose vietose pagrindžiančio dokumento, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų“.

Siūloma, kad šios kodekso nuostatos įsigaliotų 2022 m. rugsėjo 1d.

Pasak M. Ošmianskienės, projekto rengimą paskatino pasikartojantys žmonių su negalia teisių pažeidimai jiems skirtų automobilių statymo srityje.

„Dažnai užimamos žmonėms su negalia skirtos automobilių vietos tam neturint teisėto pagrindo. Tokiu atveju žmonės su negalia patiria sunkumų dėl aplinkos prieinamumo, o asmenys, neteisėtai statantys automobilius jiems skirtose vietose, išvengia adekvataus dydžio baudų, atgrasančių nuo analogiško elgesio ateityje. Šiuo metu baudos už tokius automobilių statymo pažeidimus skiriamos mažiausios, tuo tarpu baudos už kitus automobilių statymo pažeidimus, pvz., rezervuotose vietose, net ir tiems patiems žmonės su negalia, skiriamos didesnės“,- aiškinamajame rašte sako parlamentarė.

Jos nuomone, tokius pažeidimus svarbu išskirti iš kitų automobilių statymo pažeidimų, nes tai daro tiesioginę įtaką pažeidžiamiausios grupės galimybėms dalyvauti visuomenės gyvenime.

„Statyti automobilius kitoje vietoje jiems sudėtinga ar net neįmanoma dėl aplinkos kliūčių, pvz., šaligatvių, bordiūrų, bei dėl to, kad trūksta papildomos erdvės visiškai atidaryti dureles, pastatyti vežimėlį ar vaikštynę“,- sako projekto iniciatorė ir rengėja Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė M. Ošmianskienė.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse atskirai neišskirtos baudos už neteisėtą automobilio statymą būtent neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Komentarai

  • neesu mates kad kazka baustu.nebejuokinkikt.kiek esu mates stovinciu

  • niekada Panevėžyje nesu matęs policijos ką nors, pastačiusį automobilį be tam teisės neįgaliųjų vietoje , bent įspėjant.Policijai pas mus giliai dzin.O prisipirkę Senukuose mėlynų lipdukų „Neįgalusis“, statosi bet kas, nors teisę turi tik tie, kuriems NDNT išduota „Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė“.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų