Siūloma „artimo ryšio“ sąvoka – alternatyva Civilinei sąjungai

Siūloma „artimo ryšio“ sąvoka – alternatyva Civilinei sąjungai

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Paulius Saudargas teigia, kad jo inicijuojamas siūlymas Į Civilinį kodeksą įtraukti „artimo ryšio“ sąvoką yra alternatyva Civilinės sąjungos įstatymo projektui.

P. Saudargo teigimu, Civilinio kodekso pataisa yra „pozityvesnė“ vienos lyties asmenų santykius reglamentuojanti iniciatyva, todėl jis ją kartu su opozicijos atstovais ketina pateikti tuo pačiu metu, kai Seimą pasieks Civilinės sąjungos įstatymo projektas.

„Kartu su Civilinio kodekso pataisomis, kurios yra įveikusios pateikimo stadiją, šis artimojo ryšio pakeitimas Civiliniame kodekse kartu kaip kompleksas kurtų alternatyvą dabar įregistruotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui“, – pirmadienį Eltai teigė P. Saudargas.

Anot konservatoriaus, į Civilinį kodeksą įtraukus „artimo ryšio“ sąvoką, būtų išspręsti vienos lyties asmenų teisiniai klausimai.

„Visi medicinos, paveldėjimo, turto atsidalijimo ir kiti praktiniai gyvenimo klausimai yra įtvirtinami per susitarimą dėl bendro gyvenimo, kuris yra ankstesnėse Civilinio kodekso pataisose. Todėl artimojo ryšio įvedimas duoda tą emocinį ryšį, bet tai nebūtinai taikytina vienalytėms poroms. Gali būti taikytina ir apskritai kartu gyvenantiems senoliams, tolimesniems giminaičiams, kurie vienas kitu rūpinasi ar galų gale jei yra globa, rūpinimasis žmogumi ir nėra tiesioginio giminystės ryšio, tai artimųjų sąvoką būtų galima pritaikyti ir jiems“, – aiškino Seimo pirmininko pavaduotojas.

Be to, į Civilinį kodeksą įtraukus „artimo ryšio“ sąvoka, P. Saudargo teigimu, teisiškai nėra priartėjama link vienos lyties asmenų santykių tapatinimo su šeimos sąvoka.

„Šiuo atveju mes nepriverčiame savo teisinės sistemos palengva dreifuoti visiško sutapatinimo vienalyčių asmenų su vyro ir moters santuoka link. O civilinės sąjungos atveju, kaip ir partnerystės, taip atsitiktų, kad palaipnsiui vienalytės poros būtų sulyginamos su heteroseksualų poromis“, – aiškino P. Saudargas.

Konservatoriaus teigimu, siekiant užtikrinti iniciatyvos palaikymą balsavimo metu, jis ketina rinkti parlamentarų parašus ir Civilinio kodekso pataisą pateikti lygiagrečiai su Civilinės sąjungos įstatymo projekto pateikimu.

„Manau, kad gal reikės ir kolegų parašus rinkti, norint įtraukti į darbotvarkę ir matysime, kaip čia ta taktika dėliosis. Bet, mano nuomone, reikėtų lygiagrečiai su civiline sąjunga svarstyti, nes iš tikrųjų yra tokia konservatyviam sparnui pozityvesnė alternatyva“, – teigė parlamentaras.

Šeštadienį P. Saudargas kartu su kitais įvairioms frakcijoms atstovaujančiais Seimo nariais įregistravo kodekso papildymo projektą, kuriuo siūloma į Civilinį kodeksą įtraukti „artimo ryšio“ sąvoką.

Kodekso straipsnyje „asmens teisės į artimą ryšį pripažinimas“ taip pat siūloma numatyti, kad „artimą ryšį savaime turi šeimos nariai bei artimieji giminaičiai“.

Praėjusią savaitę valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Valdančiųjų teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų