Siūlo skirti premijas mokiniams

Siūlo skirti premijas mokiniams

Seimui pateiktas siūlymas skirti premijas aukštų pasiekimų mokiniams, taip pat mokytojams, kitiems ugdymo specialistams.

Šią savaitę Švietimo įstatymo pataisas Seime pristatęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sakė, kad Lietuva yra vienintelė Baltijos šalyse, tokių skatinimo priemonių neįtvirtinusi įstatyme.

„Nėra teisinio reglamentavimo, pagal kurį būtų galima finansinėmis priemonėmis, kaip yra visose Baltijos šalyse, skatinti mokinius, pasiekusius išskirtinai aukštų mokymosi rezultatų. Pavyzdžiui, tarptautinių olimpiadų, aukščiausio lygio konkursų nugalėtojus“, – sakė ministras.

Iki šių metų pabaigos, rugsėjo–gruodžio mėnesiais mokiniams skatinti numatyta 6,8 tūkst. eurų.

Anot jo, šiuo metu savivaldybės ar pačios švietimo įstaigos gali skatinti mokinius. Tačiau „išskirtinius mokymosi rezultatus pasiekę mokiniai turėtų būti skatinami ir valstybės mastu“.

Pagal Švietimo įstatymo pataisą, iš valstybės ar savivaldybių biudžetų galės būti skiriamos premijos ar taikomos kitos skatinimo priemonės: mokiniams – jų ugdymosi pasiekimams skatinti, o mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams ir kitiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims – jų veiklai skatinti.

Seime pritarus po pateikimo, toliau pataisą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. Į plenarinių posėdžių salę svarstymui projektas turėtų grįžti birželio pradžioje.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo rugsėjo. Kaip informavo ministras, iki šių metų pabaigos, tai yra rugsėjo–gruodžio mėnesiais mokiniams skatinti numatyta 6,8 tūkst. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų