Siūlo nemokamai maitinti ir antrokus

Siūlo nemokamai maitinti ir antrokus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) nuo kitų metų siūlo nevertinant šeimos pajamų nemokamus pietus ugdymo įstaigose tiekti ir antrokams.

Ministerija pranešė, kad toks siūlymas teikiamas derinti suinteresuotoms institucijoms. Jeigu jam būtų pritarta, papildomai nemokamą maitinimą gautų 26 tūkst. antrokų, per metus papildomai reikėtų apie 9,9 mln. eurų.

„Nemokamas mažesnių vaikų maitinimas yra veiksminga priemonė ugdyti vaikų sveikos mitybos įpročius, kurie vėliau gali tęstis per visą gyvenimą ir nulemti jau suaugusio žmogaus sveikatą bei gyvenimo kokybę“, – pranešime cituojamas socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Jis taip pat pažymi, kad nemokamas maitinimas visiems padeda išvengti vaikų iš nepasiturinčių šeimų stigmatizavimo.

Nuo šių metų pradžios nemokamas maitinimas nevertinant tėvų pajamų buvo teikiamas priešmokyklinukams iš 314 bendrojo ugdymo mokyklų, o nuo šių metų rugsėjo 1-osios teisę į nemokamus pietus turi visi priešmokyklinukai ir pirmokai.

Vyresni mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 187,5 euro. Į vidutines pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, 20–40 proc. darbo užmokesčio, tiek pat procentų nedarbo socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokų, priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas, taip pat parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, tai yra, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 eurų. Išimties atvejai yra liga, nelaimingas atsitikimas, maitintojo netekimas, taip pat situacijos, kai mama ar tėvas vieni augina vaiką, kai šeima augina tris ir daugiau vaikų, kai bent vienas iš šeimos narių arba vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Kaip pranešė ministerija, nemokamas maitinimas nuo šio rugsėjo mokyklose bus užtikrinamas apie 100 tūkst. mokinių, iš kurių apie 27 tūkst. yra priešmokyklinukai ir apie 28 tūkst. pirmokai.

Per metus nemokamam maitinimui mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams teikti reikia apie 37,3 mln. eurų. Jeigu būtų pritarta idėjai nemokamai maitinti antrokus, tuomet papildomai tam prireiktų apie 9,9 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų