Siūlo laisvę nuo grandinių

Siūlo laisvę nuo grandinių

Lietuvos lenciūginiais pakrikštyti keturkojai, savo dienas leidžiantys prie būdos, gali tapti praeitimi.

Seimas jau ne pirmą kartą užsimojo uždrausti šunis laikyti pririštus.

Gyvūnų gerove besirūpinantys specialistai įsitikinę: žengti tokį žingsnį reikėjo seniai. Visgi matantieji kaimo žmonių gyvenimą iš arti tvirtina, kad gyvūno savijauta priklauso tikrai ne nuo grandinės ilgio.

Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų projekto autoriai siekia, kad šunis pririštus laikyti būtų galima tik išimtiniais atvejais: vedant pasivaikščioti, valant jų patalpas, vežant ir kt., bet ne ilgiau kaip dvi valandas.

Bet jei šuo pririštas nuolat, tokį siūlymą teikiančių Seimo narių nuomone, turėtų būti laikoma žiauriu elgesiu su gyvūnais.

„Gyvūnų laikymas juos pririšus gali būti traktuojamas kaip žiauraus elgesio su gyvūnais forma, kuri pasireiškia kaip fizinės kančios, psichologinis stresas, elgesio problemos. Nuolat pririštas gyvūnas stokoja socialinių įgūdžių, neužmezga ryšio su žmonėmis ir nepakankamai mokosi tinkamo elgesio, todėl toks jo laikymas gali paskatinti agresyvumą ir netinkamą, destruktyvų elgesį. Nutrūkęs nuo grandinės toks gyvūnas gali kelti pavojų aplinkiniams“, – tokie draudimai motyvuojami projekto, kurį teikia Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė, aiškinamajame rašte.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 12 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruokite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų