Siūlo kitąmet priešmokyklinukus ir pirmokus maitinti nemokamai

Siūlo kitąmet priešmokyklinukus ir pirmokus maitinti nemokamai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlo kitąmet priešmokyklinukus ir pirmokus maitinti nemokamai.

Pagal ministerijos siūlymą, nuo sausio nemokami pietūs būtų tiekiami priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo rugsėjo mėnesio nemokami pietūs būtų pasiūlyti visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams.

Nuo sausio iki rugpjūčio pietus priešmokyklinukams numatoma tiekti švediško stalo principu. Iki šiol savo sprendimą tiekti tokį maitinimą pareiškė 49 savivaldybės, kitos turės apsispręsti iki sausio dešimtos dienos.

Nuo kitų metų rugsėjo savivaldybės pačios turės nutarti, koks maitinimo būdas priimtinesnis, – švediškas stalas ar maisto tiekimas porcijomis.

„Šių metų pradžioje apklausėme savivaldybes ir tėvų organizacijas, kad įsitikintume, ar nemokamas maitinimas yra aktualus. Net 72 proc. savivaldybių apklaustų respondentų į iniciatyvą reagavo teigiamai, todėl ėmėmės iniciatyvos formuoti ankstyvuosius vaikų mitybos įpročius pasiūlydami tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams ir pirmokams“, – ministerijos pranešime cituojamas L. Kukuraitis.

Seimui pritarus šiam ministerijos siūlymui, nemokamus pietus kasdien papildomai gautų 49,6 tūkst. mokinių, o valstybei kitais metais tai papildomai kainuotų 6,9 mln. eurų.

Šiuo metu nemokamas maitinimas užtikrinamas tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 183 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio.

Nemokamą maitinimą iš viso šiemet gauna apie 50 tūkst. mokinių, šiais metais iš valstybės biudžeto tam skirta apie 15 mln. eurų.

Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos duomenimis, 2018-2019 mokslo metais antsvorį turėjo 15,6 proc. 6-18 metų amžiaus vaikų, nutukimas nustatytas 6,1 proc. vaikų, o 11,9 proc. nepilnamečių buvo per mažo svorio.

Manoma, kad iš dalies tai lemia mityba, kurios pagrindai formuojami vaikystėje.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų