DELFI nuotr.

Siūlo keisti sovietinio dizaino kelio ženklus

Siūlo keisti sovietinio dizaino kelio ženklus

Seimo konservatoriai Andrius Vyšniauskas, Paulė Kuzmickienė ir Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Susisiekimo ministrą, siūlydami keisti sovietinio dizaino kelių ženklus.

Pasak parlamentarų, šiuo metu didžioji dauguma Lietuvoje galiojančių ir naudojamų kelio ženklų, atsižvelgiant į jų dizainą, yra identiški ar panašūs į SSRS okupacijos metu patvirtintus kelio ženklus.
„Lietuvoje naudojamų kelio ženklų grafinis dizainas bei šriftas yra identiškas ar panašus, kaip ir Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose posovietinėse šalyse naudojamų kelio ženklų, kadangi jie tai pat gaminami ir naudojami pagal tą patį sovietinį standartą“, – rašoma Seimo konservatorių frakcijos išplatintame pranešime.
„Latvija ir Estija, skirtingai nei Lietuva, jau seniai yra pasikeitusios savo kelio ženklų grafinį dizainą bei naudoja skirtingus šriftus“, – pabrėžiama pranešime.
Parlamentarų Susisiekimo ministerijai inicijuotame rašte nurodoma, kad reikia sukurti artimus ar panašius į Europos Sąjungos (ES) valstybėse naudojamus kelio ženklus. Pasak Seimo narių, šiuos pokyčius būtų galima įgyvendinti per ateinančius 10 metų.
Seimo nariai pastebi, kad šie siūlymai nėra nauji, tačiau iki šiol, jų teigimu, Susisiekimo ministerija iniciatyvos nesiėmė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų