Siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą

Siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad šalies vadovas siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą ir taip mažinti nelygybę bei neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) artinti prie minimalios mėnesinės algos (MMA) – kas yra strateginis tikslas.

„Prezidentas siūlo įvesti šeimos mokesčio lengvatą arba kitaip sakant papildomą neapmokestinamą pajamų dydį. Toks dabar galioja žmonėms su negalia, kurie dirba. Šiuo pasiūlymu prezidentas siūlo labai taikliai mažinti nelygybę – kitaip tariant, NPD artinti prie minimalios mėnesinės algos, kas yra strateginis tikslas“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė I. Segalovičienė.
„Antras dalykas, stiprinti dirbančias šeimas. Nes būtent stipri, dirbanti viduriniosios klasės šeima yra valstybės, ekonomikos ir kitoks variklis. Ir trečias dalykas, mūsų mokesčių sistema stokoja labai svarbaus elemento – pas mus atsižvelgiama tik į pajamas, bet neatsižvelgiama į tai, kokia tavo šeima, koks namų ūkis, ar tu vienas, ar su vaiku, ar vienas dirbi ir turi išlaikyti sergantį partnerį“, – akcentavo ji.
Pasak I. Segalovičienės, tokia lengvata yra taikoma Vokietijoje, Airijoje, Australijoje ir veikia kartu su vaiko išmokomis.
„Vaiko pinigus, kurie dabar yra, pastatoma prieš NPD, tai lengvatai, bet valstybėse galioja ir tas, ir tas. Labai svarbu suprasti – išmokos vaikams yra instrumentas minimalioms pajamoms užtikrinti, priemonė skurdui mažinti, tačiau šeimos mokesčio lengvata skirta nelygybei mažinti ir bendrai vidurinės klasės stiprinimui“, – sakė prezidento patarėja.
„Ilgainiui per pajamų nelygybės rodiklį pamatytume, kad tai veikia“, – pažymėjo ji.
ELTA primena, kad daug diskusijų sukėlusiam mokesčių sistemos peržiūros paketui Seimas po pateikimo pritarė birželio pabaigoje.
Kritiką reformai bendru pareiškimu yra išsakiusios 54 verslo ir profesinės asociacijos. Kreipimąsi į Seimo frakcijas ir komitetus parengusios verslo struktūros ragina parlamentą atmesti siūlymus didinti gyventojų pajamų apmokestinimą, motyvuodamos tuo, kad mokesčių didinimas pablogins šalies verslo aplinką, pakenks Lietuvos konkurencingumui ir paskatins šešėlinę ekonomiką.
Laisvės partijos frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas antradienį kreipėsi į Finansų ministeriją dėl Vyriausybės prisiimtų mokestinių įsipareigojimų EK ir ragina dėl jų persiderėti. Anot jo, dabartinis mokesčių reformos dizainas ir numatomas mokesčių didinimas yra nulemtas priimtų įsipareigojimų, kuriuos tvirtinant Seimas nedalyvavo.
Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.
Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, reformos naudą – dėl didinamo neapmokestinamojo pajamų dydžio – pajustų 800 tūkst. gyventojų arba 70 proc. visų šalies dirbančiųjų, kurių pajamos siekia iki vieno vidutinio atlyginimo. Tuo metu mokestinė našta, pakeitus gyventojų pajamų mokesčio modelį, padidėtų apie 17,5 tūkst. individualiai dirbančių asmenų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų