P. Židonio nuotr.

Siūlo dar vieną paramą – kasmet 200 eurų papildomą išmoką

Siūlo dar vieną paramą – kasmet 200 eurų papildomą išmoką

Siūloma pensininkams, neįgaliesiems ir vienišiems asmenims kasmet skirti papildomą 200 eurų išmoką, kuri būtų pervedama į maisto kortelę.

Tai numatantį Papildomos išmokos socialinio draudimo pensijų, šalpos išmokų, vienišo asmens išmokų gavėjams įstatymo projektą įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai.

Projektas numato, kad teisę į papildomą išmoką turėtų pensininkai, šalpos pensijų ir vienišo asmens išmokų gavėjai, jei jų gaunama išmoka neviršija 2,5 šalpos pensijų bazių dydžio. Jie turėtų teisę gauti tik vieną papildomą išmoką per kalendorinius metus.

Papildoma išmoka būtų išmokama iki kiekvienų metų gruodžio 31 d. į maisto kortelę.

Pasak įstatymo projektą parengusių Seimo „darbiečių“, skirdami papildomą išmoką sunkiai besiverčiantiems žmonėms, bent minimaliai prisidėtume prie jų kasdienybės, jie galėtų sau leisti nusipirkti kokybiškesnį maistą.

„Atsižvelgiant į tai, kad pastaruoju metu stipriai auga maisto, dujų, degalų, šildymo kainos, o socialinio draudimo pensijų, šalpos išmokų, vienišo asmens išmokų įstatymuose nurodytiems gavėjams mokamos išmokos visai nedidėja arba didėja po kelis eurus, siūloma vieną kartą per kalendorinius metus išmokų gavėjams sumokėti papildomą išmoką, kuri prisidėtų prie jų ekonominės gerovės. Išmokų gavėjas, gavęs tokią išmoką, galės papildomai skirti lėšų maistui. Papildoma išmoka būtų pervedama į maisto kortelę“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Anot „darbiečių“, panašių pavyzdžių, kai papildomos išmokos mokamos į maisto kortelę, yra ir kitose šalyse. „Maisto kortelės tikslas yra paprastas: padėti aprūpinti maistu žmones, kurie to negali sau leisti“,– sako projekto autoriai.

Jų skaičiavimais, įstatymo projektui įgyvendinti prireiks apie 180 mln. eurų.

Komentarai

  • Surinku yra kam jų reikia,bet ne tam kad pragerti. Didžioji dauguma,ypač mėnesio 10d. prasigėrę,tinginiai. Soc.sistema pas mus iškreipta,skatina nedirbimą,lodarystę. Praeikit per butus po pašalpų gavimo ir bus aišku kur nueina tie pinigai.Didieji pooitikai nuo 7val.iki 21val.sėdi snarglynėse ur rėkia,kad nieks nepadeda.Gėda.

    • Stase čia kalba straipsnyje apie vienušus senjorus,o ne apie alkocholikus ir ju šeimas….Skaitykit straipsnius atidžiau

    • Kad ponia kalba eina apie pensininkus ir jie tikrai pensijas uzsidirbo,

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų