Petras Gražulis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Siūlo bausti už viešą šeimos niekinimą

Siūlo bausti už viešą šeimos niekinimą

Siekiant apsaugoti šeimą kaip konstitucinę vertybę bei Konstitucijoje įtvirtintus šeimos pagrindus, Administracinių nusižengimų kodekse siūloma numatyti atsakomybę už viešą šeimos niekinimą.

Tai numatantį kodekso papildymo projektą įregistravęs Seimo narys Petras Gražulis siūlo numatyti baudą nuo 1 tūkstančio iki 3 tūkstančių eurų už „Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintos vertybės – šeimos viešą niekinimą kalbomis, demonstruojamais daiktais, plakatais, šūkiais, audiovizualinėmis priemonėmis ir kitokiais veiksmais“.

Už tokius pakartotinai padarytus veiksmus jis siūlo bausti nuo 3 tūkstančių iki 6 tūkstančių eurų.
Lietuvos regionų frakcijos nario P. Gražulio teigimu, šiuo projektu siekiama apsaugoti Konstitucijos 38 straipsnyje išdėstytus šeimos pagrindus.

„Šeima Konstitucijoje apibūdinama kaip visuomenės ir valstybės pagrindas, todėl už šios konstitucinės vertybės ir jos pagrindų niekinimą asmuo ar asmenų grupė turi susilaukti atsakomybės. Šeimos vertybės, įtvirtintos LR Konstitucijoje yra ypač svarbios, nes jos turi teigiamą reikšmę ne tik kažkuriam individui atskirai, tačiau ir visai visuomenei, todėl jas būtina ypatingai saugoti ir puoselėti, o už jų niekinimą taikyti administracinę atsakomybę“,- dokumento aiškinamajame rašte sako P. Gražulis.

Pasak jo, projekto rengimą taip pat paskatino Lietuvos teisinės sistemos trūkumai, „kai darnios, tradicinės šeimos vertybių propagavimas dažnai vertinamas kaip nepagrįstas ir neteisėtas seksualinių mažumų diskriminavimas dėl jų seksualinės orientacijos“.

„Susiklosto ydinga praktika, kai prisidengiant kova prieš diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos, diskriminuojamos tradicinės šeimos vertybės“,- sako projektą parengęs P. Gražulis.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse nėra numatyta atsakomybė už viešą šeimos niekinimą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų