Situacija ligoninėse dėl koronaviruso – stabiliai įtempta

Situacija ligoninėse dėl koronaviruso – stabiliai įtempta

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad situacija ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu yra stabiliai įtempta.

„Visoje Lietuvoje iššūkių yra labai daug. Mes kiekvieną rytą aptariame tą situaciją, pasižiūrim, koks yra apkrovimas gydymo įstaigų. Galime sakyti, kad situacija yra stabiliai įtempta“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė jis.

Ministras pridūrė, kad tokia situacija šalyje tęsiasi ne vieną savaitę.

„Įstaigos turi perorientuoti savo darbą į paslaugų teikimą covidiniams pacientams, dabar vienas iš tokių karščiausių taškų yra Panevėžio apskritis, kur labai greitai auga pacientų skaičius. Prieš tai buvo Šiauliai, Klaipėda, Kaunas. (…) Dabar kalbama apie Vilnių, Panevėžį“, – sakė A. Veryga.

Vilniaus savivaldybė penktadienį pranešė, kad COVID-19 pacientams skirta Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) dalis Antakalnio g. 124 penktadienio rytą turėjo vieną laisvą likusią vietą.

Jos teigimu, apie 40 iš 190 šiuo metu čia gydomų pacientų paguldyti per pastarąsias dvi paras, tad VMKL vadovybė nesitiki, kad daugiau nei keli pacientai galėtų būtų išrašyti dar iki šio savaitgalio.

„COVID-19 ligonių gydymą koordinuojančių Santaros klinikų prašymu, nuo šiandien koronavirusu sergantiems pacientams atveriamos ir VMKL patalpos Antakalnio g. 57“, – rašoma pranešime.

Šiose patalpose jau penktadienį bus galima paguldyti apie 60 COVID-19 sergančių pacientų.

„Visos COVID-19 pacientams skirtos palatos aprūpintos deguonies tiekimu. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje yra 12 papildomų lovų. Jau pirmadienį su turimu personalu bus galima priimti dar 30 pacientų“, – informuoja savivaldybė.

Anot jos, VMKL patalpose Antakalnio g. 57 veiklą tęs tik ginekologijos ir akušerijos bei vaikų ligų skyriai, visi kiti terapijos skyrių pacientai šiuo metu perkeliami į kitas ligonines – Santaros klinikas, Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninę.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų